انتشار شماره جدید ماهنامه «آزما»

در ۲۱ام اسفند ۱۳۹۷ شماره جدید ماهنامه «آزما» با عکس روی جلد محسن ابوالقاسمی منتشر شد.

به گزارش کتابونه ؛  این ماهنامه با یادداشت هوشنگ اعلم، سردبیر با عنوان «بیست سال از خیال صدسالگی» و یادداشت ندا عابد، صاحب‌امتیاز و مدیرمسئول مجله با عنوان «آغاز همیشه از زیر صفر!» شروع می‌شود.

سالی که گذشت و لختی نفس به شادی، و در پس رنج‌های ماندگار (گزارشی از تولد بیست‌سالگی آزما) از مطالب بخش نگاه این شماره هستند.

در بخش یادمان این ماهنامه نیز مطلبی درباره محسن ابوالقاسمی به قلم قدرت‌الله طاهری با عنوان «محسن ابوالقاسمی، پژوهشگری یگانه و ژرفاکاو» درج شده است.

در بخش طنز هم گفت‌وگویی با محمد بلوری با عنوان «پدر جد حوادث‌نویسی ایران!» و فریدون صدیقی با عنوان «دلبسته یا کت‌بسته، مسئله این است» چاپ شده است.

«اگر ساواک شعر را می‌فهمید» عنوان گفت‌وگویی است با حافظ موسوی به بهانه انتشار کتاب «آنتولوژی شعر اجتماعی ایران» و  گفت‌وگو با ضیاء موحد به بهانه انتشار مجموعه شعر «بعد از سکوت» با تیتر «حرفی برای دیدن و بوییدن!» منتشر شده است.

همچنین در بخش «گوشه‌ای  از تاریخ» این شماره از «آزما» مطلبی با عنوان «عبدالغفار نجم‌الدوله، و درد بی‌فرهنگی‌های فرهنگی» انتشار یافته است.

در بخش پرونده‌ با موضوع «فرهنگ قلدری و قلدری فرهنگی» مطالبی از ناصر فکوهی با عنوان «جاده‌ای صاف برای تک‌تازی قلدری»، علی‌اکبر قاضی‌زاده با تیتر «قلدری از نوع روشنفکری» و سیف‌الله صمدیان با عنوان «هنرمند مجنون، جامعه فرهنگی جنون‌زده» چاپ شده است.

شعر دیگران، شعر خودمان، نقد داستان و داستان بخش‌های دیگر «آزما»  هستند.

شماره ۱۳۶ ماهنامه فرهنگی، اجتماعی «آزما» با قیمت ۱۲ هزار تومان منتشر شده است.

انتهای پیام