تجدید چاپ منابع بخش نخست پویش مطالعاتی «در هوای انقلاب»

در ۱۳ام اسفند ۱۳۹۷ حسین سعیدی از تجدید چاپ منابع بخش نخست پویش مطالعاتی «در هوای انقلاب» به ۱۱ هزار نسخه خبر داد.

به گزارش کتابونه ؛ حسین سعیدی مدیر انتشارات به نشر با بیان اینکه در بخش نخست پویش مطالعاتی «در هوای انقلاب» که از نهم دی آغاز شده، سه رُمان انقلاب شامل کتاب‌های «خلوت مدیر»، «تیغ و تاج» و «آدم های غلط» از آثار منتشر شده در سال ۹۷ و پرفروش‌های به‌نشر به عنوان منابع پویش مطالعاتی «در هوای انقلاب» انتخاب شده اند، گفت: در این راستا کتاب «خلوت مدیر» نوشته علی اکبر والایی؛ در مدت سه ماه از برگزاری این پویش مطالعاتی به چاپ پنجم رسید.

وی افزود: موضوع این اثر درباره انقلاب اسلامی است و فضای داستانی آن به سال‌های ۱۳۵۵ تا ۱۳۵۷ برمی‌گردد، داستان رمان «خلوت مدیر» از نگاه یک مدیر مدرسه روایت می‌شود که به فضای به شدت فساد آلود فرهنگ و اخلاق جامعه در آن سال‌ها می‌پردازد.

این مدیر نشر گفت: دو اثر دیگر بخش نخست پویش مطالعاتی «در هوای انقلاب» شامل کتاب‌های «تیغ و تاج» اثر مصطفی جمشیدی و «آدم های غلط» نوشته حسن احمدی نیز هر یک به چاپ سوم رسیده‌اند. رمان «تیغ و تاج» به بازآفرینی خشونت ساواک در دهه ۵۰ برای کنترل و سرکوب انقلابیون می‌پردازد و «آدم‌های غلط» نیز روایت گر داستان فردی به نام محسن است که مأموران ساواک، پدرش را به شهادت رسانده‌اند و خودش نیز توسط آن‌ها گرفتار می‌شود.

سعیدی ادامه داد: متقاضیان شرکت در بخش نخست پویش مطالعاتی «در هوای انقلاب» می‌توانند با خرید یکی از سه اثر، مطالعه دقیق کتاب و برگه سوالات که در هر یک از آنها وجود دارد، پاسخ سوالات را به همراه کد انحصاری قرعه کشی به سامانه ۳۰۰۰۳۲۰۹ پیامک و در قرعه کشی پایانی شرکت کنند و جوایز بخش نخست یک هدیه ویژه به ارزش ۱۰۰ میلیون ریال و هشت جایزه پنج میلیون ریالی به برگزیدگان اعطا می‌شود. حدود ۴۰ عنوان کتاب از آثار منتشر شده «به‌نشر» و «انتشارات انقلاب اسلامی» در پویش کشوری مطالعاتی «در هوای انقلاب» با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی، معرفی و اشتراک کتاب‌های خوانده شده در فضای مجازی و آشنایی نسل جوان با فرهنگ انقلاب اسلامی به عنوان منابع این پویش مطالعاتی انتخاب شده‌اند.

وی گفت: در بخش دوم پویش مطالعاتی «در هوای انقلاب» کتاب‌های «هندسه انقلاب»، «شب ظلمانی شاهنشاهی»، «ره رهرو رهبر»، «صورت و سیرت انقلاب اسلامی»، «روشنای آینده»، مجموعه ۱۲ جلدی «در هوای انقلاب»، مجموعه ۱۲ جلدی «شاه فراری شده»، «رویای آق تاریم»، «دشت یاغی ها»، «آژان برازنده»، «قطب نمای بصیرت»، «عطر خنده امام»، «روح سبز ما! بهار ما! سلام» به عنوان منابع این پویش مطالعاتی انتخاب شده است. شرکت کنندگان در این بخش نیازی به خرید کتاب ندارند. مخاطبان می‌توانند در قالب عکس کتاب و بهترین بخش اثر از نظر مخاطب در صفحات شخصی فضای مجازی که باید به صورت عمومی نیز قابل نمایش باشد، به همراه تگ صفحه «بهترین های نشر» behtarinhaey_nasher با برچسب #در_هوای_انقلاب به معرفی آثار انتخابی خود بپردازند و برگزیده جوایز این بخش شامل ۴۰ جایزه یک میلیون ریالی شوند که این جوایز در ۱۰ هفته شامل هر هفته چهار جایزه یک میلیون ریالی برای بهترین مطالب به برگزیدگان اعطا می‌شود.

مدیرعامل به‌نشر در پایان با اشاره به اینکه در بخش سوم و پایانی پویش مطالعاتی «در هوای انقلاب» آثار برتر انقلاب با هدف ترویج فرهنگ کتابخوانی و با توجه به نفوذ گروه‌های مرجع در میان نوجوانان و جوانان، توسط شخصیت‌ها و گروه‌های مرجع و رسانه‌ای در فضای مجازی معرفی می‌شود، یادآور شد: مهلت شرکت در پویش مطالعاتی «در هوای انقلاب» تا ۱۲ فروردین ماه ۹۸ ادامه خواهد داشت.