برگزاری همایش «زنان در ادبیات معاصر ترکیه»

در ۱۱ام اسفند ۱۳۹۷ همایش «زنان در ادبیات معاصر ترکیه» در تهران برگزار می‌شود.

به گزارش کتابونه ؛ روز دوشنبه ۱۳ اسفند ساعت ۹ صبح، برنامه‌های این همایش در مرکز همایش‌های بین‌المللی دانشگاه الزهرا با حضور صاحب‌نظران ایران و ترکیه آغاز می‌شود.

همچنین نشست و برنامه‌ پایانی همایش روز سه‌شنبه چهاردهم اسفند ساعت ۱۶ با حضور سوال گونبال بوزکورت، مریم حسینی، مژگان دولت‌آبادی و حسن اکبری‌بیرق در مرکز فرهنگی شهر کتاب واقع در خیابان شهید بهشتی، خیابان شهید احمد قصیر (بخارست)، نبش کوچه سوم برگزار می‌شود.

در خبر برگزاری این همایش عنوان شده است: زنان در کشورهای مختلف همگام با مردان به انواع نوشته‌های ادبی دست‌ زده و در کنار داستان و شعر به مباحث ادبی و اجتماعی توجه کرده‌اند. آنان در ادبیات به موضوعات تازه‌ای که لازمه‌ تحول اجتماعی بوده، پرداخته‌اند. در دو دهه‌ اخیر و در قرن بیست‌ویکم، زنان از نظر کمی و کیفی در بسیاری از کشورها رشد قابل‌توجهی داشته‌ و آثار ارزشمندی خلق کرده‌اند. شناخت از تحولات ادبی معاصر در کشورها و بررسی نقش زنان در این تحولات بسیار ضروری است. در سال گذشته، همایش «زنان در ادبیات معاصر ایران» با همکاری مرکز فرهنگی شهر کتاب، دانشگاه الزهرا، دانشگاه یلدیریم آنکارا، انتشارات هجه و رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در دانشگاه یلدیریم آنکارا برگزار شد تا نقش زنان در ادبیات معاصر فارسی برای علاقه‌مندان در ترکیه تحلیل و بررسی شود.

انتهای پیام