انتشار «زن عجم خوبه یا تی.ان.تی؟» پس از ۱۴ سال

در ۸ام اسفند ۱۳۹۷ چاپ‌ تازه «زن عجم خوبه یا تی‌.ان.‌تی؟» نوشته فرخنده حاجی‌زاده پس از ۱۴ سال منتشر شد.

به گزارش کتابونه ؛ فرخنده حاجی‌زاده گفت: چاپ اول این کتاب توسط انتشارات جامه‌دران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در سال ۸۳  عرضه شد، اما همراه کتاب‌های صادق چوپک و صادق هدایت  از غرفه این انتشارات جمع‌آوری شد و دیگر اجازه انتشار نیافت. امسال بعد از ۱۴ سال کتاب را به اداره کتاب ارشاد فرستادم که دو بار مشروط شد که من نپذیرفتم، و بالاخره با انتشارات ویستار اجازه چاپ پیدا کرد.

او افزود: من فرم جدیدی را در ادبیات شروع کردم که نام آن‌ را گزارش قصه گذاشته‌ام؛ یعنی روایت‌هایی که هم به گزارش پهلو می‌زند و هم به قصه، اما در هیچ‌کدام از آن‌ها نیز نمی‌گنجد. اولین گزارش قصه‌ «سینه سهراب» بود و دومین آن «زن عجم خوبه یا تی‌.ان‌.تی؟».

در بخشی از متن این کتاب می‌خوانیم: بر همه‌ ما روشن و مبرهن است که بره حیوانی است نجیب و فواید بسیار دارد و از گوشت و پوست و پشم آن استفاده‌های فراوان می‌برند. از پوست و پشمش می‌توان پوستین زیبا و کلاه سروری دوخت. در نتیجه! نتیجه می‌گیریم از بره‌ها می‌توان الگوهای شاخص ساخت تا سرمشق بقیه‌ حیوانات اهلی و وحشی قرار گیرند. گلاب به روی همگی حتی از پشگل آن‌ها هم می‌توان برای تولید کود سود برد. پس زنده باد بره‌های جهان و پیش به سوی بره‌سازی‌های مفید و سازنده. هوراااا!

منبع: ایسنا

 انتهای پیام