برگزاری جشن ۵۶سالگی شورای کتاب کودک

در ۲۳ام بهمن ۱۳۹۷ شواری کتاب کودک ۱۹ اسفندماه ۵۶سالگی‌اش را جشن می‌گیرد.

به گزارش کتابونه ؛نوش‌آفرین انصاری، دبیر شواری کتاب کودک با اعلام این خبر،گفت: با توجه این‌که زمان زیادی تا برگزاری مراسم پنجاه و ششمین سالگرد تأسیس شورای کتاب کودک باقی مانده است، هنوز جزئیات مراسم مشخص نیست؛ اما این مراسم مانند سال‌های گذشته در سالن شهید بهنام محمدی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برپا خواهد شد.

او با بیان این‌که سررسید شورای کتاب کودک آماده شده است، افزود: امیدواریم جلد هجدهم «فرهنگنامه کودکان و نوجوانان» هم تا روز مراسم آماده شود.

شورای کتاب کودک سازمانی فرهنگی – پژوهشی، غیردولتی و غیرانتفاعی است که در سال ۱۳۴۱ تأسیس شده است. این سازمان در حوزه ادبیات کودک و نوجوان فعالیت می‌کند و اعضای آن نیروهای داوطلب هستند. شورا در حال حاضر حدود ۷۰۰ عضو (رسمی و وابسته) دارد و بنا بر اعلام، هزینه‌های خود را از راه حق عضویت، حمایت‌های مردمی، اجرای پروژه‌های فرهنگی و حق‌التالیف فرهنگنامه به دست می‌آورد.

کمک به شکوفایی ادبیات اصیل ایرانی برای کودکان و نوجوانان، کمک به اعتلای کیفی و کمی منابع ادبی و اطلاعاتی کودکان و نوجوانان، کمک به دسترسی هرچه بیشتر کودکان ایرانی به کتاب و انواع منابع ادبی و اطلاعاتی، تشویق و حمایت پدیدآورندگان و ناشران ایرانی برای خلق آثار باارزش ادبی و اطلاعاتی، توانمندسازی و ارتقای سطح دانش افراد در حوزه ادبیات کودک و نوجوان، مشاوره، تبادل نظر و گفت‌وگو با پدیدآورندگان، صاحب‌نظران و مخاطبان کودک و نوجوان، والدین، کتابداران و مربیان، ارتباط فعال و مستمر با سازمان‌های داخلی، خارجی و افراد (حقیقی و حقوقی)، تهیه آثار نمونه مانند فرهنگنامه کودکان و نوجوانان و ایجاد سازمان مناسب برای تدوین آن، توسعه و ترویج فرهنگ کتابخوانی، گردآوری منابع و ارائه خدمات کتابخانه‌ای و ایجاد کتابخانه‌های کوچک از اهداف شورای کتاب کودک اعلام است.

انتهای پیام