برگزاری همایش «راهکارهای ترویج خواندن در بین کودکان‌ونوجوانان»

در ۲۱ام بهمن ۱۳۹۷ نخستین همایش رایگان کودکِ کتابخوانِ من با عنوان «راهکارهای ترویج خواندن در بین کودکان‌ونوجوانان» در اهواز برگزار می‌شود.

به گزارش کتابونه ؛ براساس خبر رسیده از روابط عمومی انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه خوزستان، این همایش توسط انجمن کتابداری و اطلاع رسانی شاخه خوزستان و با همکاری انجمن علمی ارتقای کتابخانههای عمومی ایران در روز ۲۲ بهمن ماه ۱۳۹۷، ساعت ۸ شب (به مدت ۲ ساعت) در نمایشگاه بین‌المللی کتاب اهواز، غرفه سرای اهل قلم برگزار می‌شود.

مدرس این همایش منصور کوهی رستمی، عضو هیأت علمی گروه علم اطلاعات و دانش شناسی دانشگاه شهید چمران اهواز و مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خوزستان است.

از جمله مطالبی که در این همایش ارائه خواهد شد عبارتند از: نقش و جایگاه کتاب و خواندن برای کودکان‌ونوجوانان، ویژگی‌های شخصیتی و روانشناختی گروه‌های سنی کودک‌ونوجوان، کتاب‌های مناسب هر گروه سنی و راهکارهای ترویج خواندن در بین کودکان‌ونوجوانان.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت ثبت نام به صورت حضوری به غرفه اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان (سالن خلیج فارس) در نمایشگاه بین‌المللی کتاب اهواز (واقع در اهواز، کیانپارس، محل دائمی نمایشگاه‌ها) مراجعه، و یا در شبکه‌های اجتماعی به شماره ۰۹۰۱۲۰۴۶۰۹۲ پیامک ارسال نماید.

این همایش نخستین همایش از سلسله همایش‌های «کودک کتابخوان من» است که با تأکید بر گروه سنی تولد تا ۳ سالگی برگزار می‌شود و همایش‌های بعدی بر اساس گروه‌های سنی مختلف از جمله ۳ تا ۶ سال، ۷ تا ۹ سال، ۹ تا ۱۱ سال و ۱۲ سال به بالا برگزار خواهد شد.

انتهای پیام