معرفی نامزدهای بخش «آزاد» جایزه جمالزاده

در ۱۸ام بهمن ۱۳۹۷ ۲۲ نویسنده به مرحله نهایی داوری بخش آزاد جایزه جمالزاده راه یافتند.

به گزارش کتابونه ؛ دبیر جایزه جمالزاده با اعلام اینکه ۲۲ نویسنده به مرحله نهایی داوری بخش آزاد جایزه «جمالزاده» راه یافته‌اند، گفت: بخش آزاد زمینه‌ای جدی برای نشان دادن طبع خلاق و هوشمند نویسندگان در عرصه داستان است، به همین دلیل تاکید داشتیم حتماً در جایزه جمالزاده وجود داشته باشد.

رضا روحانی درباره ویژگی داستان‌های رسیده به بخش آزاد گفت: نکته جالب در بخش آزاد کثرت آثار خوب بود که کار داوری را مشکل می‌کرد. علاوه بر اینکه داستان‌های ارائه شده در این بخش بسیار متنوع بود، تنوعی که هم در فرم و هم در محتوا دیده می‌شد، قابل توجه بود. البته در برخی موارد داستان‌ها را می‌شد کوتاه‌تر نوشت. علاوه بر اینکه در فضای داستان‌های این بخش گاهی با آلودگی‌های کلامی رو به رو بودیم و فارسی صحیح را نمی‌دیدیم و این جریان نکته مهمی را به ما یادآوری می‌کرد: ما برای فارسی شکر است می‌نویسیم.

او در ادامه فهرست نامزدهای بخش نهایی داستان آزاد را ارائه کرد: انوشه منادی، علی یزدانی نجف آبادی، ناهید عصمتی، سعید عادبدی، مجتبی مقدم، سولماز اسعدی، کتایون صهبا، امین اطمینان، احمد مولوی، سولماز شبانی، عطیه خراسانی، علی نیک جو، مانلی آذرمهر، زهرا مهاجری کاشانی، مجتبی شول افشار زاده، مجتبی هژبری، معصومه قدردان، عطیه جوادی راد، کاظم آقایی، سعید تیموری، زهرا نی چین و امین کریمی نویسندگانی هستند که نفرات برتر طبق وعده قبلی در روز اختتامیه از جمعشان معرفی خواهند شد.

روحانی سپس اسامی هیأت داوران بخش آزاد جایزه جمالزاده را این طور معرفی کرد: شاپور بهیان، مریم حسینیان، ناهید طباطبایی، مهدی ربی و سیاوش گلشیری داورانی هستند که داستان‌های بخش آزاد جایزه جمالزاده را خوانش کرده‌اند.

نخستین دوره جایزه جمالزاده به همت سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری اصفهان در سه بخش داستان آزاد، داستان اصفهان و زندگی نگاره‌های اصفهان در حال برگزاری است. فراخوان این جشنواره مهر ماه امسال اعلام و با استقبال بالای مخاطبان در شهرهای مختلف و حتی توسط ایرانیان خارج از کشور روبه رو شد، به طوری که بیش از ۱۵۰۰ اثر به دبیرخانه جایزه رسید و برای اولین بار تیم بزرگی از نویسندگان و نمایندگان انجمن‌های داستان نویسی فعال در اصفهان دست به دست هم دادند و انتخاب در گروه‌های دونفره، سه نفره و چهار نفره انجام شد تا به مرحله اعلام فینالیست‌ها رسید. مراسم اختتامیه این جایزه ۲۹ بهمن ماه برگزار خواهد شد.
انتهای پیام