نمایش‌نامه برشت و «تابوی زنانگی» منتشر شد

در ۱۴ام بهمن ۱۳۹۷ نمایش‌نامه «ارباب پونتیلا و برده‌اش ماتی» نوشته برتولت برشت با ترجمه شریف لنکرانی و کتاب «تابوی زنانگی» نوشته منصوره موسوی منتشر شد.

به گزارش کتابونه ؛ کتاب «ارباب پونتیلا و برده‌اش ماتی» نوشته برتولت برشت با ترجمه شریف لنکرانی در ۱۴۶ صفحه، با شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۲۱ هزار تومان توسط نشر مروارید منتشر شده است.

نوشته پشت‌ جلد کتاب: بزرگ‌ترین بدبختی آدمی این است که در برابر ستم، جرات طغیان را از دست بدهد.

جان کلام زندگی این‌جاست که طغیان بر ضد بیدادگری دوام یابد. لحظه‌ای که انسان ستم را به‌ آسانی تحمل کند، شوم‌ترین دوره‌ حیاتش آغاز می‌گردد.

همچنین «تابوی زنانگی» نوشته منصوری موسوی در ۲۳۳ صفحه، با شمارگان ۵۵۰ نسخه و قیمت ۲۶ هزار تومان توسط نشر یادشده منتشر شده است.

این کتاب با فصل‌های «جامعه‌شناسی امر جنسی»، «مادرانگی»، «کودک مادری» و «بدن زنانه و ازخودبیگانگی» همراه است.

نوشته پشت‌ جلد کتاب: نیازهای بیولوژیک و سازوکارهای فرهنگی و اجتماعی به‌شدت در هم تنیده شده‌اند؛ چندان که زنان نمی‌توانند نسبت به نیازهای بیولوژیک بدن خویش احساس خشنودی کنند و از آزادی‌ عمل و فاعلیت برخوردار باشند. ساختارهای پدرسالارانه و مردسالارانه باعث می‌شوند آناتومی، سرنوشت زنان باشد. این ساختارها، علاوه‌ بر آن، مانع می‌شوند که زنان بتوانند آزادانه و به‌اختیار، بدن خویش را شخصاً مدیریت کنند و درباره نیازهای آن تصمیم بگیرند. این ساختارها نشان می‌دهند که بدن زن نمود واقعی سلطه است. زیرا سبب شده‌اند در زنان احساس نوعی انفعال، دیگربودگی، انزجار و بی‌قدرتی نسبت به بدن‌شان شکل بگیرد و بدن زن چونان قاره‌ای تاریک، ناشناخته، وهم‌انگیز، ترسناک و از همه مهم‌تر بیگانه از خود درآید.

انتهای پیام/