انتشار دو کتاب از مجموعه «ادبیات وحشت»

در ۱۰ام بهمن ۱۳۹۷ دو کتاب از مجموعه «ادبیات وحشت» با عنوان‌های «نفرین‌شده» و «باغبان شب» منتشر شد.

به گزارش کتابونه ؛ رمان «نفرین‌شده» نوشته دن پابلوکی با ترجمه مهرداد مهدویان، در ۳۵۲ صفحه، با شمارگان هزار نسخه و قیمت ۳۶ هزار تومان توسط نشر پیدایش منتشر شده است.

یادداشتی که در پشت‌ جلد کتاب آمده است:

ادی عاشق داستان‌های ترسناک است و مشغول نقل‌مکان به شهر کوچکی است که زمانی نویسنده‌ مورد علاقه‌اش، ناتنئیل آلمستد در آن زندگی می‌کرده است. نویسنده سیزده سال قبل، بدون هیچ ردپایی، مثل یکی از داستان‌های ترسناک خودش ناپدید می‌شود.

در گیتزوید او موجوداتی عجیب، غیرواقعی و ترسناک می‌بیند که فقط در کتاب‌های آلمستد وجود دارند. ولی این هیولاها چطور از کتاب‌ها به دنیای واقعی آمده‌اند؟

طولی نمی‌کشد که ادی متوجه می‌شود باید با کمک دوستان جدیدش، هریس و مگی رمز و راز ناپدید شدن آلمستد را کشف کنند.

آن‌ها باید قبل از این‌که قلم جادویی مادر ادی، دروازه‌ای به جهان هیولاها بگشاید، آلمستد را نجات دهند و کابوس را به پایان برسانند.

همچنین «باغبان شب» نوشته جاناتان اُکسیه با ترجمه بیتا ابراهیمی در ۴۳۶ صفحه، با شمارگان ۵۰۰ نسخه و قیمت ۴۶ هزار در توسط نشر یادشده منتشر شده است.

در نوشته پشت‌ جلد این کتاب که برگزیده انجمن ادبی بین‌المللی آمریکا و برگزیده انجمن کتابخانه‌های کانادا در سال ۲۰۱۵ معرفی شده آمده است:

پدر و مادر کیپ و مولیِ ایرلندی آن‌ها را رها کرده‌اند. خواهر و برادر نوجوان برای خدمتکاری به قصری قدیمی و بزرگ و مرموز که رازهای زیادی دارد، می‌روند.

اما مهم‌ترین راز قصر، رفت و آمد شبانه و پنهانی مردی است که به باغ می‌رود و از درختی مراقبت می‌کند. درختی که انگار می‌تواند شما را به آرزوی قلبی‌تان برساند. اما درخت در عوض چیزی می‌خواهد. چه چیزی؟ تکه‌ای از روح خودتان را؟