اعلام زمان رونمایی از کتاب “مجموعه خصوصی لیلی گلستان”

در ۳۰ام دی ۱۳۹۷ چهارم بهمن ماه کتاب مجموعه خصوصی لیلی گلستان رونمایی می‌شود.

به گزارش کتابونه ؛ لیلی گلستان در این باره گفت: تصمیم گرفتم مجموعه هنرهای تجسمی‌ام را کتاب کنم. تا به حال در ایران هیچ مجموعه‌داری آثارش را در قالب کتاب نمایش نداده است. با خیلی‌ها صحبت کردم که بیایید همه این کار را بکنید، خیلی‌ها گفتند ما دوست نداریم مردم بدانند ما چه چیزهایی داریم. این حرف برایم خیلی عجیب بود. به نظرم مردم باید بدانند که سهراب سپهری، زنده رودی و سایر هنرمندهای مهم، چه کارهای دیگری کرده‌اند که هنوز کسی ندیده است. این کارها در خانه من است و دیده نشده و فقط کسانی که به خانه‌ام آمدند این ها را دیده‌اند. باید همه این آثار را ببینند. من فکر کردم حتما این کار را انجام بدهم. بالاخره با نشر چشمه وارد صحبت شدم و این اتفاق افتاد. خیلی با من همراهی کردند و واقعاً درست و حرفه‌ای رفتار شد.

گلستان با اعلام اینکه در این کتاب ۱۳۳ کار چاپ شده است، افزود: این کتاب دو مقدمه دارد؛ یکی مقدمه خودم و یکی مقدمه دکتر مجابی که خیلی جذاب نوشته‌اند و  تاریخ مجموعه‌داری در ایران را روایت کرده‌اند. مشخصه جالب این کتاب این است که من برای هر اثر یک یادداشت چند خطی نوشته‌ام.

آیین رونمایی و جشن امضای کتاب مجموعه خصوصی لیلی گلستان عصر پنجشنبه (چهارم بهمن ماه) ساعت ۱۶ تا ۲۰ در مجتمع سام سنتر واقع در الهیه، خیابان فرشته، طبقه اول، موسسه هوم برگزار می‌شود.

منبع: ایسنا

انتهای پیام