کتاب “شدن” به کتابخانه های ایران رسید

در ۲۶ام دی ۱۳۹۷ کتاب «شدن»، شامل خاطرات میشل اوباما از سوی انتشارات مهراندیش ترجمه و منتشر شد.

به گزارش کتابونه ؛ کتاب «شدن» نوشته میشل اوباما با ترجمه علی سلامی، توسط انتشارات مهراندیش منتشر شد.«شدن» روایتی از زندگی شخصی خانم اوباما قبل و بعد از ورود به کاخ سفید است. او اولین بانوی اول آمریکایی آفریقایی‌تبار بود و شوهرش اولین رئیس جمهور سیاه‌پوست آمریکا محسوب می‌شود. میشل اوباما با استفاده از شیوه‌های روایی و عمیق خواننده را به دنیای خود دعوت می کند و تجربیاتی را بیان می‌کند که شخصیت او را از دوران کودکی در منطقه‌ای فقیرنشین در شیکاگو تا زمانی که به بانوی اول آمریکا شد، شکل می‌دهد. این کتاب شرحی است از موفقیت‌ها و ناکامی‌های او در زندگی شخصی وعمومی.

در این کتاب سرگذشت زنی است که قدم به قدم با دشواری‌ها و موانع زندگی روبرو می‌شود و با تلاش، صبوری، تدبیر و ایستادگی چشم به آینده‌ای روشن می‌دوزد و تسلیم بن‌بست‌های طبیعی، اجتماعی و نژادی نمی‌شود.

میشل رابینسون اوباما(۱۹۲۶) از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۷ بانوی اول آمریکا بود. او فارغ‌التحصیل رشته حقوق از دانشگاه پرینستون و هاروارد است و مدت‌ها به کار وکالت پرداخته است. وی هم‌اکنون با همسرش باراک اوباما و دو دخترش مالیا و ساشا در واشنگتن زندگی می‌کند.

«شدن» در نخستین ماه انتشار به رکورد بیش از سه میلیون نسخه فروش رسید و عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال آمریکا را نصیب خود کرد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/