برگزاری نشست معرفی کتاب “حرف‌هایی با دخترم درباره اقتصاد”

در ۲۶ام دی ۱۳۹۷ نشست معرفی کتاب «حرف‌هایی با دخترم درباره اقتصاد: تاریخ مختصر سرمایه‌داری» نوشته یانیس واروفاکیس ۲۷ دی با حضور مترجم کتاب در گرگان برگزار می‌شود.

به گزارش کتابونه ؛ کتاب «حرف‌هایی با دخترم درباره اقتصاد» با عنوان فرعی «تاریخ مختصر سرمایه داری» نوشته یانیس واروفاکیس به تازگی با ترجمه‌ای از فرهاد اکبرزاده با شمارگان هزار و ۱۰۰ نسخه، ۱۷۶ صفحه و بهای ۲۲ هزار تومان از سوی نشر بان روانه کتابفروشی‌ها شده است.

خانه کتاب شهر گرگان از ساعت ۱۸ تا ۲۰ روز پنجشنبه ۲۷ دی نشست معرفی این کتاب را با حضور مترجم برگزار می‌کند. در این نشست ابتدا کتاب توسط خسرو بنایی معرفی شده و در ادامه فرهاد اکبرزاده بحثی را درباره قدرت کتاب در عصر رسانه‌های جمعی آغاز می‌کند. اکبرزاده در این نشست همچنین درباره کتاب «حرف‌هایی با دخترم درباره اقتصاد» و نویسنده آن با مخاطبان گرگانی خود به گفت‌وگو می‌نشیند.

واروفاکیس نویسنده کتاب «حرف‌هایی با دخترم درباره اقتصاد» را  با این جمله جذاب آغاز می‌کند که «اقتصاد مهم‌تر از آن است که به اقتصاددان‌ها سپرده شود.» و با همین رویکرد شروع به تعریف برخی مفاهیم مطرح در اقتصاد، مثل، پول، نرخ بهره، مازاد و نظایر آن با استفاده از مثال‌های جذاب از سینما و ادبیات می‌کند.  همچنین او به بانکداری و نظام اقتصادی نئولیبرالیسم به شدت می‌تازد و بی‌رحمانه آن‌ها را نقد می‌کند. از آن‌جا که او در این کتاب برای بیان مباحث مدنظر خود و برای ساده‌سازی آن‌ها بسیار به ادبیات و سینما ارجاع می‌دهد جذابیت آن به شکل قابل‌توجهی بیشتر شده و  برای طیف ۱۵ سال به بالا در هر تحصیلات و شغلی باشند، قابل مطالعه است.

علاقه‌مندان گرگانی برای حضور در این نشست می‌توانند در روز و ساعت مقرر شده به آدرس گرگان خیابان ولیعصر (عج) بین عدالت ۸ و ۱۰، زیرزمین بانک سامان مراجعه کنند

منبع: مهر

انتهای پیام/