نقد و بررسی ۴ کتاب در نشست “زنان تاریخ‌ساز در پرده ابهام و سکوت”

در ۲۱ام دی ۱۳۹۷ چهار کتاب «مریم»، «بهشته‌ من»، «دامنی از جنس آب» و «هم‌آغوشی روشنایی» نوشته زهرا زواریان در نشستی با عنوان «زنان تاریخ‌ساز در پرده ابهام و سکوت» نقد و بررسی می‌شوند.

به گزارش کتابونه؛ نشست نقد و بررسی کتاب‌های زهرا زواریان با حضور نصرالله حکمت و نسرین فقیه ملک‌مرزبان در روز شنبه (۲۲ دی‌ماه ۹۷)، ساعت ۱۵ در سالن اجتماعات انتشارات علمی و فرهنگی (واقع در خیابان نلسون ماندلا، چهارراه شهید حقانی، کوچه کمان، شماه ۲۵) برگزار می‌شود.

زهرا زوّاریان نویسنده و پژوهشگر ادبی است که از سال ۱۳۶۷ به داستان‌نویسی روی آورد. او در تحریریه چند نشریه ادبی فعال بود و مجله تخصصی «ادبیات داستانی» را بنیان گذاشت و به مدت دو سال سردبیر آن بود. از آثار این نویسنده می‌توان به رمان‌های «دیانا که بود» و «زنی در جزیره‌ای گمنام» اشاره کرد. مجموعه داستان‌های «مهتاب» و «تابوی عشق» هم از دیگر آثار اوست که با محوریت موضوع زن، عشق و جنگ نوشته شده است. زواریان همچنین به شرح و بازنویسی داستانی زندگی زنان تاریخ‌سازی همانند: مریم، فاطمه بنت اسد، رابعه عدویه، هاجر و نرجس‌خاتون پرداخته و کتاب «چهار بانوی تاریخ‌ساز» و رمان «مریم» و نیز «شبستان دل»، سفرنامه حج و «نزدیکتر بیا احمد»، بازنویسی داستانی حدیث معراج پیامبر اکرم (ص) از دیگر آثار او هستند.

«قصه‌های دخترانه» در سه جلد، قصه‌های حکیمانه «باادب‌ها» در پنج جلد، «نگاهی به سرخی آتش» و «بهشت را زینت کنید» که روایت داستانی فطرس ملک است هم از آثار کودکانه او هستند.

منبع: ایسنا

انتهای پیام