تشریح آخرین وضعیت انتخاب میزبان نمایشگاه کتاب و انتخاب مدیران

در ۱۶ام دی ۱۳۹۷ سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب تهران آخرین وضعیت انتخاب میزبان نمایشگاه کتاب و انتخاب مدیران این رویداد را تشریح کرد.

به گزارش کتابونه ؛ ایوب دهقانکار مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد و سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب درباره نتایج بازدید هیات این شورا از مکان‌های کاندید برای میزبانی نمایشگاه کتاب تهران بیان داشت:  ما به عنوان نماینده ناشران و وزارت ارشاد و بازدیدکنندگان از نمایشگاه کتاب از دو مکان شهر آفتاب و مصلی در هفته‌های قبل بازدید کردیم و امیدواریم ماحصل این بازدیدها  منجر به یک اتفاق خوب برای نشر کشور شود.

وی در ادامه درباره این دو بازدید گفت: بازدید از مجموعه شهرآفتاب در هفته گذشته رخ داد و بازدید از مصلی نیز در روز چهارشنبه هفته گذشته رخ داد. ما البته با مسئولان شهر آفتاب در حین بازدید جلسه‌ای نیز داشتیم و با مسئولان مصلی نیز پیش از بازدید جلسه داشتیم و باید بعد از این بازدید نیز دیدار دیگری داشته باشیم.

وی درباره ارزیابی هیات بازدید کننده از این دو مکان گفت: شهرداری تهران از نظر بودجه برای آماده کردن شهرآفتاب مشکلی ندارد وبه نظر هم می‌رسد که می‌تواند بر سر وعده‌هایش باشد اما درباره مصلی بازدید روزگذشته کمی ما را نگران کرد. ما درباره حضور در مصلی دغدغه فضای مسقف را داریم و باید در دیدار بعدی‌مان با دوستان مصلی در این زمینه بیشتر و جدی‌تر صحبت کنیم.

دهقانکار در همین زمینه گفت: رواق شرقی مصلی برای میزبانی از نمایشگاه کتاب پیشرفت عمرانی خوبی داشته است و مسئولان مصلی قول داده‌اند زیر زمین این رواق را نیز سنگفرش کنند. از سوی دیگر برای استفاده از دو طبقه رواق شرقی باید این دو طبقه با پله برقی و یا آسانسور به همدیگر متصل شوند. در حال حاضر شیب راه‌پله‌های موجود زیاد و تعداد پله‌ها نیز بالاست و برای بازدیدکنندگان و ناشران تردد به سختی انجام خواهد شد و این مساله نمایشگاه را با افت بازدیدکننده روبرو می‌کند و به طبع ناشران در این بخش نیز شاکی خواهند شد.

سخنگوی شورای سیاستگذاری نمایشگاه کتاب ادامه داد: روز یکشنبه هفته آتی دیدار دیگری با مدیران مصلی داریم و امیدواریم در این دیدار درباره روال عمرانی مصلی به نتایج و قول‌های قابل قبولی برسیم. بر همین اساس به باور گروه بازدیدکننده از این دو مکان در صورتی که رواق شرقی در دو طبقه و رواق غربی مصلی کاملا مهیای بهره‌برداری شده و فضای زیرزمینی رواق شرقی به صورت سنگ‌فرش در اختیار ما قرار بگیرد، شانس مصلی برای میزبانی از نمایشگاه کتاب سال آینده بسیار افزایش خواهد یافت و از نظر هیات بازدیدکننده این مکان مناسب میزبانی خواهد بود. البته تصمیم نهایی را شورای سیاستگذاری خواهد گرفت.

دهقانکار درباره وضعیت کمیته‌های نمایشگاه کتاب آینده و انتخاب مدیران آنها نیز گفت: امسال تصمیم گرفته شد که برخی کمیته‌ها به منظور افزایش کارایی نمایشگاه حذف و برخی ادغام شوند که جزئیات آن پس از جلسه آتی شورای سیاستگذاری که هفته آتی خواهد بود اعلام می‌شود.ما در جلسه آتی ساختار اجرایی نمایشگاه آینده را مصوب خواهیم کرد. در ساختار تازه ما شاهد تغییراتی در اداره نمایشگاه خواهیم بود که پس از تصویب در این زمینه اطلاع‌رسانی می‌شود. پس از این موضوع واسپاری کمیته‌ها به اصناف و نیز معاونت فرهنگی برای اجرایی شدن مورد بحث قرار می‌گیرد. من امیدوارم تا پایان دی ماه بتوانیم مدیران نمایشگاه و کمیته‌ها را انتخاب کنیم.

وی درباره اینکه برگزاری انتخابات اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران در هفتم بهمن ماه و تعیین تکلیف هیات مدیره جدید این اتحادیه چه تاثیری در کند شدن روند انتخاب مدیران کمیته‌ها خواهد داشت، گفت:  بسیار امیدوار هستیم که این موضوع معطل انتخابات پیش روی اتحادیه ناشران و کتابفروشان تهران نماند و سریعتر در این زمینه با صنف زودتر به نتیجه برسیم.

منبع: مهر

انتهای پیام/