اعلام زمان آغاز جشنواره شعر فجر

در ۱۰ام دی ۱۳۹۷ سیزدهمین جشنواره شعر فجر روز چهارشنبه (۱۲ دی‌ماه) در گتوند خوزستان افتتاح می‌شود.

به گزارش کتابونه؛ در این برنامه که از کنار مزار زنده‌یاد قیصر امین‌پور آغاز می‌شود، علاوه بر محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بهمن ساکی دبیر علمی سیزدهمین جشنواره شعر فجر، محمدعلی بهمنی، پرویز بیگی حبیب‌آبادی، عبدالجبار کاکایی، اسماعیل امینی، علیرضا قزوه، محمود اکرامی‌فر، محمدکاظم کاظمی و جواد محقق به عنوان دبیران دوره‌های پیشین حضور خواهند داشت.

در ادامه، از ساعت ۱۵ محفلی در تالار قیصر امین‌پور برپا خواهد شد که دبیران دوره‌های گذشته این رویداد ادبی و شاعران استانی به شعرخوانی خواهند پرداخت.

سیزدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر با برگزاری محافل دیگری در شهرهای دیگر ادامه خواهد یافت و در نیمه بهمن‌ماه با معرفی برگزیدگان در سه بخش: شعر بزرگسال، شعر کودک و نوجوان و درباره شعر به کار خود پایان خواهد  داد.

دوازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر فجر سال گذشته کار خود را از شهر کرمانشاه آغاز کرد و پس از برگزاری محافلی در اقصا نقاط کشور، ششم اسفندماه در شهر تبریز (پایتخت گردشگری کشورهای اسلامی در سال ۲۰۱۸) به کار خود پایان داد.

***

همچنین در آستانه برگزاری افتتاحیه سیزدهمین جشنواره شعر فجر، پوستر رسمی این رویداد ادبی رونمایی شد.

در طراحی این پوستر از مرغ بسم‌الله که تلفیقی از هنر ایرانی و اسلامی است استفاده شده است. در کنار این نماد، از طرح اسلیمی جشنواره شعر فجر نیز در تاج مرغ و پس‌زمینه بهره گرفته شده است.

طراح این پوستر، سلمان رییس‌عبداللهی است.

پی‌نوشت: این خبر به‌روزرسانی شده است.

انتهای پیام