کتاب “اسلام به آلمان تعلق دارد” در اتریش و آلمان منتشر شد

در ۷ام دی ۱۳۹۷ یاووز اوزگز در اثر جدیدش با عنوان «اسلام به آلمان تعلق دارد» عکس‌های خیره‌کننده و توضیحات مفصل، خواننده را به سفری در تاریخ آلمان و اتریش می‌برد و تاثیر اسلام در تاریخ این کشورها را به مخاطبان نشان می‌دهد.

به گزارش کتابونه؛ «اسلام به آلمان تعلق دارد» به قلم دکتر یاووز اوزگز به زبان آلمانی منتشر شد.

براساس این گزارش، یاووز اوزگز، محقق و اسلام‌شناس ترک‌تبار مقیم آلمان، سال‌هاست که سفرهای کاری زیادی به شهرهای مختلف آلمان و اتریش دارد. او از آثار تاریخی مسلمانان در این کشورها بازدید کرده است، از آنها عکس گرفته و گزارش مربوط به این آثار را در دانشنامه اسلام منتشر کرده است.

کتاب «اسلام به آلمان تعلق دارد» حاصل این سفرهاست که در ۱۴۱ صفحه آن را نوشته است.

اوزگر معتقد است بحث‌های مربوط به اینکه اسلام به آلمان یا اتریش تعلق ندارد، از نظر تاریخی پذیرفته نیست. او می‌گوید که اسلام نه‌تنها بخشی از آلمان و اتریش محسوب می‌شود، بلکه نقش زیادی در تاریخ این کشورها داشته است.

به گفته او مسلمانان در قرن‌های گذشته سهم زیادی در شکل‌گیری فلسفه، ادبیات، شعر، هنر و فرهنگ و حتی ساخت کلیساها و مقبره‌ها در آلمان داشته‌اند. در موزه‌ها و بناهای تاریخی هر دو کشور می‌توان آثار مربوط به مسلمانان را مشاهده کرد. او در اثر جدیدش با عکس‌های خیره‌کننده و توضیحات مفصل، خواننده را به سفری در تاریخ آلمان و اتریش می‌برد و تاثیر اسلام در تاریخ این کشورها را به مخاطبان نشان می‌دهد. اوزگر در این کتاب به مسلمانان و غیرمسلمانان نشان می‌دهد که اسلام به آلمان تعلق دارد.

 

منبع: فارس

انتهای پیام/