رونمایی از کتاب مجموعه آثار جلال شباهنگی

در ۷ام دی ۱۳۹۷ در آیین نکوداشت و مروری بر آثار استاد جلال شباهنگی، از کتاب مجموعه آثار این هنرمند پیشکسوت رونمایی می‌شود.
به گزارش کتابونه؛ کتاب مجموعه آثار جلال شباهنگی شامل بخش عمده‌ای از تابلوها و حجم‌هایی است که در نمایشگاه مروری بر آثار جلال شباهنگی در موسسه فرهنگی و هنری صبا به نمایش گذاشته می‌شود.

یادداشت‌هایی از علیرضا اسماعیلی، مسعود ناصری، سید مهدی حسینی، مصطفی گودرزی، محمد حسین حلیمی، ابراهیم حقیقی، بهمن نامورمطلق، حسن بلخاری، یعقوب آژند، حبیب‌الله صادقی، صداقت جباری و فرزاد ادیبی نیز در این کتاب منتشر شده است.

همچنین در نمایشگاه مروری بر آثار استاد جلال شباهنگی، مجموعۀ «جنگل‌ها» که از جمله تازه‌ترین تابلوهای وی به شمار می‌رود، به نمایش درمی‌آید.

مجموعه‌های «دشت‌ها و کویرها» و «گل و مرغ» نیز به همراه ۱۸ اثر «حجم‌ شیشه‌ای» از دیگر آثاری است که در گالری خیال موسسه فرهنگی و هنری صبا در معرض دید علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

آیین نکوداشت و مروری بر آثار هنری استاد جلال شباهنگی، دهم دی‌ماه، ساعت ۱۵ در فرهنگستان هنر برگزار می‌شود. علاقه‌مندان می‌توانند برای شرکت در این مراسم به نشانی خیابان ولی‌عصر(عج)، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۲ مراجعه کنند.

جلال شباهنگی متولد سال ۱۳۱۹ در تهران و فارغ‌التحصیل دانشگاه «سن خوزه» ایالت کالیفرنیاست و دارای مدرک کارشناسی ارشد طراحی گرافیک و نقاشی معاصر و کارشناس تبلیغات گرافیکی از این دانشگاه است.

وی عضو هیئت علمی دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران بوده و هم‌اکنون عضو پیوسته و عضو گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر است. او در کنار تدریس در دانشگاه‌های شاهد، شریعتی، سوره و…، به ساخت احجام شیشه‌­ای در ایران و مورانو ایتالیا پرداخته است. حاصل کارهای او مجموعه­‌ای ویژه در حوزه حجم‌سازی به حساب می­‌آید. جلال شباهنگی در آثارش تلاش دارد تا ثابت کند که در هنر مرزهایی وجود دارد که در آن مرزها هنر به سایر علوم نزدیک می‌شود.

انتهای پیام/