انتشار کتاب “…و اینک آخرالزمان”؛ نگاهی به تاریخ سینمای هالیوود

در ۷ام دی ۱۳۹۷ کتاب «...و اینک آخرالزمان» (تاریخ سینمای هالیوود) نوشته سعید مستغاثی منتشر شد.

به گزارش کتابونه؛ این کتاب در ۱۴۴ صفحه با قیمت ۱۶هزار تومان از سوی انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی به چاپ رسیده است.

در مقدمه‌ کتاب می‌خوانیم:

«کتاب «… و اینک آخرالزمان» بیش از همه تاریخ‌خوانی و واکاوی‌هایش دو نکته را مد نظر داشته است: نخست این‌که سینمای غرب یک سینمای کاملا ایدئولوژیک بوده و تمامی ابعاد ایدئولوژی خود را ترجمان تصویری کرده و بر پرده سینماها برده است. و دوم این‌که ما به عنوان ملتی دارای والاترین و پوینده‌ترین ایدئولوژی می‌توانیم  و باید این ایدئولوژی و تفکرات و ارزش‌هایش را در لابه‌لای تصاویر سینما بگنجانیم وگرنه تسلیم ایدئولوژی رقیبی شده‌ایم که قرن‌هاست برای نابودی و اضمحلال ما برنامه‌ریزی کرده است.

در این کتاب سعی شده نشان داده شود که آن‌ها چگونه ایدئولوژی خود را تصویری کردند. این‌که چگـونـه مـی‌تـوان ایـدئـولـوژی رهـایـی‌بخـش و عدالت‌طلبانـه اسلام را به سکانس‌هـا و پلان‌های سینمـا آورد، حتمـا بـه کتاب‌ها و مقـالات و پژوهش‌های دقیق‌تـر و عمیق‌تری نیـاز دارد که اساسا در محدوده این کتاب نمی‌گنجـد. قطعا مفاهیم و ارزش‌های والای اسلام در قالب تصویر نمی‌گنجد، اما اگر بتوان فقط سایه‌ای کم‌رنگ را هم از آن‌ها نمایاند، خود نیل به هدف است.»

منبع: ایسنا

انتهای پیام