زندگی عاشقانه؛ یکی از جذابیت های کتاب “اسم تو مصطفاست”

در ۶ام دی ۱۳۹۷ نویسنده «اسم تو مصطفاست» گفت: زندگی عاشقانه و در عین حال فکر کردن به آرمان‌ها و اهداف یکی از جذابیت‌های این کتاب محسوب می‌شود.

به گزارش کتابونه؛ راضیه تجار درباره جدیدترین اثرش گفت: کتاب «اسم تو مصطفاست» زندگی حماسی و عاشقانه شهید مصطفی صدرزاده است.

وی با تاکید بر اینکه از نگارش کتاب «اسم تو مصطفاست» راضی است، بیان کرد: از آنجا که برای نوشتن یک کتاب، باید اول قلبم ندا دهد و بپذیرد تا کاری را قبول کنم، دو سال برای نگارش این کتاب زمان گذاشتم.

 

این نویسنده افزود: در زمان مطرح شدن این پیشنهاد مصطفی صدرزاده به تازگی به شهادت رسیده بود و به همین دلیل هم همسر وی شرایط روحی مساعدی نداشت. با اینکه مصاحبه‌ها را به فردی سپرده بودم سعی کردم از طریق تلگرام با همسر شهید تماس بگیرم و برای بازگویی خاطرات ایجاد انگیزه کنم، اگرچه تا رسیدن به هدف دو سال طول کشید.

وی در اشاره به ویژگی منحصر به فرد کتاب «اسم تو مصطفاست» اظهار کرد: در حالی که زوج جوان یکدیگر را دوست دارند و می‌خواهند با هم زندگی کنند، انگیزه‌ای برای فکر کردن به اهداف، آرمان‌ها و مسئولیت‌های خود دارند و همین چالش‌ها باعث جذابیت داستان می‌شود و خواننده را به فکر فرو می‌برد. مخاطب این کتاب در پایان داستان و در زمانی که کتاب را زمین می‌گذارد تازه با چرایی مواجه می‌شود که او را به فکر می‌اندازد.

تجار درباره زندگی شهید مصطفی صدرزاده گفت: با وجود اینکه برخی از کار‌ها آدمی را از مسائل انسانی، عرفانی و اجتماعی دور می‌کند، ولی افرادی در این دنیا وجود دارند که حتی در شرایط حاضر، زندگی‌شان تماشایی است و دیدنش تامل برانگیز است.

وی خاطرنشان کرد: شهید صدرزاده از مدافعان حرم بود و برای اینکه بتواند برای دفاع از حرم برود خود را به جای یک افغانی جا زد و با گروه فاطمیون همراه شد. او در زمان شهادت فرزند کوچکی داشت و با وجود زندگی عاشقانه برای دفاع از حرم عازم شد که همین امر جذابیت داستانی دارد.

«اسم تو مصطفاست» نوشته راضیه تجار که از کتاب‌های امسال انتشارات روایت فتح است، تاکنون به چاپ دوم رسیده است.

منبع: میزان

انتهای پیام/