نقد رمان ” شانزده سال” در فرهنگسرای گلستان

در ۳ام دی ۱۳۹۷ رمان «شانزده سال» نوشته منیژه آرمین در شصت و نهمین نشست «ترنم قلم» فرهنگسرای گلستان نقد می‌شود.

به گزارش کتابونه؛در این نشست که روز سه‌شنبه ۴ دی‌ماه ساعت ۱۷ با حضور نویسنده کتاب، منیژه آرمین و منتقدان حسین فتاحی و محمدرضا گودرزی برگزار می‌شود، این رمان معرفی و بررسی می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند سوال‌های خود را درباره این کتاب از نویسنده آن و منتقدان بپرسند. همچنین بخش‌هایی از کتاب توسط نویسنده خوانده می‌شود.

در معرفی این کتاب عنوان شده است: رمان «شانزده سال»، روایتی داستانی و مستند از ۱۶ سال حکومت رضا شاه پهلوی بر ایران است و در قالب رمان، اتفاقات مهم آن عصر را مرور می‌کند. این کتاب با پس‌زمینه تاریخی، از سال ۱۳۰۴ تا ۱۳۲۰، یعنی از زمانی را که رضا شاه به حکومت رسید تا زمانی که تبعید شد دربر می‌گیرد. «شانزده سال» سومین کتاب از چهارگانه تاریخ معاصر منیژه آرمین است که به رشته تحریر درآمده است.

«شب و قلندر»، اولین جلد این چهارگانه به شمار می‌رود که از اواخر دوره قاجار شروع شده و تا دوران مشروطه را روایت می‌کند. جلد دوم این مجموعه، «شباویز» نام دارد که در فضای شروع سال‌های مشروطه تا سال ۱۳۰۴ می‌گذرد. جلد سوم این چهارگانه تاریخ معاصر، «شانزده سال» است که از وقایع سال ۱۳۰۴ شروع شده و به دوران رضا شاه اختصاص یافته است. این رمان ۴۰۰ صفحه‌ای توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده و در آستانه چهل‌سالگی پیروزی انقلاب اسلامی مهمان نشست نقد و بررسی «ترنم قلم» است.

فرهنگسرای گلستان در نارمک، میدان هلال احمر، خیابان گلستان واقع است و حضور علاقه‌مندان در این برنامه برای عموم آزاد است.

منبع: ایسنا

انتهای پیام