مجموعه شعر “تمرین سکوت می‌کنم بعد از تو” به نمایشگاه کتاب سال آینده می‌رسد

در ۳۰ام آذر ۱۳۹۷ مجموعه شعر «تمرین سکوت می‌کنم بعد از تو» یکی از آثار حمیدرضا شکارسری است که به نمایشگاه کتاب سال آینده می‌رسد.

به گزارش کتابونه؛  حمیدرضا شکارسری شاعر،در خصوص آثار جدیدش گفت: به تازگی غلط گیری  مجموعه رباعی هایم را با عنوان «تمرین سکوت می کنم بعد از تو» تمام کرده‌ام. ماکت نهایی کتاب را دیدم و اصلاحات آن انجام شد. مجموعه رباعی هایم با عنوان «تمرین سکوت می کنم بعد از تو» برای عرضه  در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال آینده منتشر می شود.

وی افزود: ۲۰ تا ۳۰ سال است که شعر موزونی نداشته ام. در این مدت شعرهایم را در قالب‌های سپید و نیمایی منتشر می‌کردم و برای خودم هم جالب است که الان مجموعه رباعی موزون را چاپ می‌کنم. این رباعی‌ها حاصل هفت تا ده سال سرایش است. در این مدت به طور جسته و گریخته رباعی‌هایی می‌سرودم؛ اما به طور ویژه نبود. تا اینکه تعداد رباعی هایم زیاد شد و تصمیم گرفتم آنها را منتشر کنم. انتشار رباعی هایم برای خودم یک چالش است و می‌تواند برای مخاطب و منتقدان هم چالش برانگیز باشد.

این شاعر با اشاره به کتاب جدید دیگرش با عنوان «چراغ قوه در چشم خورشید» اظهار داشت: مراحل نهایی طراحی جلد و آماده سازی مجموعه شعرم با عنوان «چراغ قوه در چشم خورشید» نیز طی می‌شود. از ممیزی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گذشته و گمان می‌کنم به نمایشگاه بین المللی کتاب تهران در سال آینده برسد.

شکارسری ادامه داد: در مجموعه شعرم با عنوان «چراغ قوه در چشم خورشید» حدود ۱۰۰ شعر آوردم. این کتاب را به نشر شب چله برای انتشار سپرده ام. در مجموعه شعر «چراغ قوه در چشم خورشید» شعر‌هایی در قالب شعر نوی کوتاه و متوسط با مضامین مخلف عاشقانه، اجتماعی و فلسفی دیده می‌شود. این بار مخاطبانم با مجموعه شعر روبرو هستند و اثرم کتاب شعر نیست. برخلاف آنچه در آثار اخیرم داشتم در این مجموعه عمل کردم و از لحاظ فرمی و موضوعی یکپارچگی در شعر‌ها وجود ندارد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/