انتشار “جامعه شناسی تاریخی مکان ایرانی” به قلم شروین وکیلی

در ۲۸ام آذر ۱۳۹۷ «جامعه شناسی تاریخی مکان ایرانی» به قلم شروین وکیلی توسط انتشارات فکرنو منتشر می‌شود.

به گزارش کتابونه؛ شروین وکیلی اظهار کرد: مجموعه تالیفات «زروان» من محوریتش زمان است و پیکربندی «نهاد» و «من» را در محور زمان مطرح می‌کند. به نظرم این بحث به موخره‌ای درباره مکان هم نیاز داشت.

وی افزود: به دلیل نیاز به همین موخره من دو پژوهش تالیف کردم با عناوین «جامعه شناسی مکان» و «جامعه شناسی مکان ایرانی» که این دو پژوهش در یک مجلد با عنوان «جامعه شناسی تاریخی مکان ایرانی» از سوی نشر فکر نو منتشر می‌شود.

وکیلی ادامه داد: در بخش نخست این کتاب مدلی درباره جامعه شناسی مکان در چارچوب تفکر سیستمی خودم ارائه کردم و در بخش دوم به مطالعه موردی مکان‌های ایرانی مانند مکان‌های عبادت مانند مساجد و دیگر مکان‌ها مانند گرمابه‌ها و بازارها پرداخته‌ام.

شروین وکیلی دارای مدرک دکتری جامعه شناسی از دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی است. کارشناسی و کارشناسی ارشد او در رشته زیست شناسی جانوری بوده است. بر این اساس در هندسه فکری او دو رویکرد زیست شناسی و جامعه شناسی جایگاه مهمی دارند.

از میان آثار منتشر شده وکیلی می‌توان به این موارد اشاره کرد: «روانشناسی خودانگاره«، «جام جم زروان»، «درباره زمان: زروان کرانمند»، «اسطوره شناسی آسمان شبانه»، «تاریخ کورش هخامنشی»، «اسطوره معجزه ایرانی»، «تاریخ سیاسی شاهنشاهی اشکانی»، «اسطوره آفرینش بابلی»، «افلاطون: واسازی یک افسانه فلسفی» و…

منبع: مهر

انتهای پیام/