کتابفروشی ها در انتظار چاپ کتاب “مهندسی آب در ایران”

در ۲۱ام آذر ۱۳۹۷ عباس جهانگیریان که مدتها بود کتاب «مهندسی آب در ایران» را برای چاپ به کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارائه کرده بود از انتشار این اثر تا پایان دی ماه خبر داد.

به گزارش کتابونه؛ عباس جهانگیریان به چاپ کتاب «مهندسی آب در ایران» اشاره کرد و گفت: این کتاب از جمله آثاری است که این روزها زیر چاپ دارم و طبق توافق‌ها با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان طی دو ماه آینده منتشر خواهد شد.

وی  که پیش از این هم کتابی درباره تاریخ پزشکی ایران به چاپ رسانده بود درباره جدیدترین داستانش که به تاریخ و گذشته ایران مربوط است، تاکید کرد: در کنار نگارش رمان‌ها کارهای پژوهشی درباره مهندسی آب کرده‌ام چراکه معتقدم بچه‌های ایرانی باید با پیشینه تمدنی آب آشنا شوند. این کتاب درباره تاریخ عمومی آب در ایران است زیرا مهندسی آب در ایران منحصر به فرد است و ایرانیان از دیرباز در ساخت سد، کاریز و قنات پیشرو بودند.

این نویسنده درباره مخاطبان این کتاب هم تصریح کرد: این کتاب ویژه قشر نوجوان نوشته شده است البته نوع نگارش داستان به گونه‌ای است که بچه‌های ۱۲ یا ۱۳ هم می‌توانند آن را بخوانند.

وی در بخش دیگر از سخنانش به اینکه این روزها در حال نگارش فیلمنامه «سایه هیولا» است اشاره کرد و گفت: با مطرح شدن پیشنهاد ساخت فیلم «سایه هیولا» از سوی چند تهیه‌کننده، مراحل تبدیل کردن این رمان به فیلمنامه و پروسه نگارش را در پیش گرفتم.

نویسنده رمان «سایه هیولا» درباره تمایل تهیه‌کنندگان به ساخت این فیلم اظهار کرد: استقبال زیادی که از رمان «سایه هیولا» شده است علت اصلی علاقه‌مندی تهیه‌کنندگان به تولید نسخه فیلم بوده است.

وی درباره تغییراتی که در متن ایجاد می‌شود بیان کرد: این تغییرات با توجه تفاوتی که ورژن یا نسخه رمان با فیلمنامه دارد تغییر می‌کند و ساختا اصلی داستان دستخوش تغییر نمی‌شود.

لازم به یادآوری است، «سایه هیولا» به قلم عباس جهانگیریان، در ۲۷۴ صفحه در قالب طرح رمان نوجوان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در سال ۱۳۹۵ منتشر شده و رمانی‌ است درباره انقراض ببر ایرانی که در قالب دو داستان که به موازات هم روایت می‌شوند، بیان می‌شود. داستانی که در ۵۰ سال پیش می‌گذرد و درباره دوستی دختری به نام لاله با یک ببر است و داستان دیگری که در زمان حال می‌گذرد و درباره دوستی دختر رئیس پارک ملی گلستان با یک پلنگ است تا این‌که پدر این دختر به اتهام کشتن یک شکارچی به زندان می‌رود و قرار است قصاص شود و دختر سر دوراهی قرار می‌گیرد یا به‌عنوان دیه و قصاص باید با یک مرد پنجاه‌ساله متاهل ازدواج کند و از عشقش که کارگردان جوانی است، بگذرد یا راضی شود که پدرش قصاص شود.

منبع: میزان

انتهای پیام/