کتاب “دلهره‌های کودکی” به چاپ سوم رسید

در ۱۸ام آذر ۱۳۹۷ کتاب «دلهره‌های کودکی» (جستجوی خود واقعی) نوشته آلیس میلر با ترجمه امید سهرابی نیک توسط نشر نو به چاپ سوم رسید.

به گزارش کتابونه؛ کتاب «دلهره‌های کودکی» (جستجوی خود واقعی) نوشته آلیس میلر با ترجمه امید سهرابی نیک به تازگی توسط نشر نو به چاپ سوم رسیده است.

چاپ اول ترجمه پاییز سال گذشته راهی بازار نشر شد. آلیس میلر نویسنده سوئیسی متولد لهستان است که بیش از ۲۰ سال به عنوان روان کاو و مدرس روان کاوی فعالیت کرد و در این مدت ۷ کتاب نوشت. نسخه اصلی این کتاب او در سال ۲۰۰۸ چاپ شده است.

میلر در سال ۱۹۷۳ به واسطه نقاشی‌های خودجوش، دوران کودکی خود را بازیافت. پس از آن، اعتبار نظریه‌های روان کاوی را به طور جدی زیر سوال برد. در نتیجه در سال ۱۹۸۸ از عضویت در انجمن بین‌المللی روان کاوی استعفا کرد و در سال ۱۹۹۵ کتاب پرفروشش «دلهره‌های کودکی» را مورد تجدید نظر قرار داده و دوباره منتشرش کرد.

کتاب‌های این نویسنده به ۲۱ زبان ترجمه شده‌اند. شهرت جهانی میلر به خاطر فعالیت‌هایش در زمینه علل و نتایج کودک آزاری و خشونت علیه کودکان و هزینه آن برای جامعه است. این مولف در سال ۲۰۱۰ در سن ۸۷ سالگی درگذشت.

میلر در سال ۱۹۹۵ درباره کتاب «دلهره‌های کودکی» نوشت: این کتاب هفده سال پیش براساس قواعد روان کاوی نوشته شد، قواعدی که مدت‌هاست از قیدشان رها شده ام و حتی امروز معتقدم گمراه کننده اند؛ بنابراین مجبور شدم متن کتاب را به طور کامل اصلاح کنم. در روند بازبینی، بخش‌هایی را که هنوز معتقدم معتبر و مفید است نگه داشته ام و قسمت‌های خاصی را که نیاز به توضیحات بیشتر داشتند روشن تر کرده ام. از زمان انتشار این کتاب، بسیاری از خوانندگان به من نامه نوشته اند و گفته اند ذهنشان با خواندن این کتاب بسیار روشن شده است. ظاهرا این کتاب کلیدی به آن‌ها هدیه کرده تا بتوانند درهایی را باز کنند که مدت‌ها بسته بودند: درهایی به زندگی گذشته شان.

این کتاب ۳ فصل اصلی دارد که به ترتیب عبارت اند از: «ماجرای کودک بااستعداد و داستان روان درمانگر شدن ما»، «افسردگی و خودنمایی: دو شکل مرتبط انکار» و «دور باطل خوارشماری».

این پژوهشگر در کتاب خود، مخالفتش را با فروید چنین اعلام کرده است: در واقع، روان کاوی را فروید پایه گذاشت تا مخصوصا زخم‌های دوران کودکی را پنهان کند و از آن زمان تا به حال این کار را به خوبی انجام داده است. فروید _ با گمانه زنی‌های تائیدنشدنی و انکار وجود راهی قابل اطمینان برای رسیدن به حقایق دوران کودکی _ می‌کوشید با ترس‌هایش از آسیب‌های دوران کودکی خودش کنار بیاید.

چاپ سوم این کتاب با ۱۷۵ صفحه و قیمت ۲۰ هزار تومان عرضه شده است.

منبع: مهر

 

انتهای پیام/