انتشار کتاب آمریکا: تور خداحافظی جدیدترین اثر کریس هجز

در ۱۵ام شهریور ۱۳۹۷ تازه‌ترین کتاب «کریس هجز»، با عنوان «آمریکا: تور خداحافظی» به بررسی وضعیت بحرانی آمریکا در سالهای اخیر می‌پردازد.

هجز در «آمریکا: تور خداحافظی» وضعیت آمریکا را در دل بحرانی مورد تحلیل قرار داده که با آن بیکاری، صنعتی‌زدایی، ناامیدی، رخوت و… موجب اپیدمی معضلاتی از جمله سوء مصرف مواد مخدر، قمار، خودکشی، خرافه‌گرایی، جنون و فرهنگ سادیسم و ​​نفرت شده است.

کریس هجز، خبرنگار برنده جایزه پولیتزر در این کتاب می‌گوید که آمریکا به آسیب‌های ناشی از ناامیدی عمیق، یأس و انفعال اجتماعی مبتلا شده است. بحران مخوف، پناه بردن به قمار برای مقابله با مشکلات اقتصادی، ترویج فرهنگ هرزه‌گرایی، ظهور تفکرات خرافی، تجلیل از سادیسم، نفرت و خودکشی نمود بارز جامعه بحران‌زده کنونی است.

طبق نظر نویسنده «آمریکا؛ تور خداحافظی» همانطور که جامعه آمریکا در حال نابودی است، فاجعه‌ای جهانی نیز ناشی از تغییرات آب و هوایی در حال وقوع است. هر دوی این تغییرات چه تغییرات پیش روی یک ملت و چه تغییرات پیش روی یک سیاره به زعم هجز، بسیار رعب‌انگیز است.

از نظر کریس هجز، دونالد ترامپ برای رسیدن به قدرت سوار این موج نامیمون شد. او در کتاب «آمریکا: تور خداحافظی» به این نتیجه می‌رسد که با حزب سیاسی حاکم بر آمریکا این مشکل سیستماتیک حل نخواهد شد. وی اعلام می‌کند تا زمانی که کودتایی برای تغییر این جریان شکل نگیرد، این بیماری ها رشد خواهند کرد و آمریکا را به نابودی می‌کشانند.

به گفته هجز، کتاب «آمریکا: تور خداحافظی» همراه با فریادهایی که از سایر گروه‌های فعال در آمریکا شنیده می‌شود، در تلاش است تا وقتی هنوز دیر نشده به بی‌خیالی مردم آمریکا تلنگری بزند.

 

کتاب «آمریکا: تور حداحافظی» در ماه اوت سال جاری توسط انتشارات «سایمون اند چاستر» در قالب ۴۰۰ صفحه منتشر شده است.

انتهای پیام/