فردا؛ آخرین مهلت ثبت‌نام جام باشگاه‌های کتابخوانی

در ۱۳ام آذر ۱۳۹۷ چهاردهم آذرماه مهلت ثبت‌نام سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی به پایان می‌رسد.

به گزارش کتابونه؛ به گفته  مهدی حشمتی  معاون دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی  وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مهلت ثبت باشگاه‌ها در همه شهرها و روستاهای ایران، غیر از تهران، تا چهاردهم آذرماه تمام خواهد شد. در این دوره از جام باشگاه‌ها استقبال بسیار بیش‌تر از دورهای پیش بوده است. تا کنون ۱۷۴۶ شهر و روستا از سراسر کشور در این رویداد ترویج کتابخوانی مشارکت کرده‌اند و انتظار می‌رود تا پایان مهلت ثبت‌نام قریب دوهزار شهر و روستای کشور اقدام به ثبت باشگاه کتابخوانی کنند.

او همچنین گفت: تا کنون با همکاری نهادهای مختلف دولتی و غیردولتی بیش از ۱۰هزار فرد علاقه‌مند به عنوان مربی و تسهیل‌گر باشگاه‌های کتابخوانی برای تشکیل و مدیریت باشگاه‌های کتابخوانی آموزش دیده‌اند و سعی می‌کنیم در ادامه  فرایند جذب و آموزش افراد علاقه‌مند و داوطلب برای مربی‌گری باشگاه‌های کتابخوانی را گسترش دهیم.

این مقام مسئول از راه‌اندازی کارگاه‌های آموزش مربی‌ها و تسهیل‌گران باشگاه‌های کتابخوانی در بیش از ۲۵۰ سرای محله تهران خبر داد و گفت: برای تقویت و گسترش فعالیت باشگاه‌های کتابخوانی  با همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهر تهران، کارگاه‌های آموزشی باشگاه‌های کتابخوانی برگزار می‌شود؛ انتظار می‌رود با این اقدام شمار باشگاه‌های فعال کتابخوانی در تهران افزایش چشمگیری داشته باشد. علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این دوره‌های آموزشی و کسب اطلاع بیش‌تر می‌توانند به وب‌سایت شبکه ترویج کتابخوانی ایران به نشانی  http://bookpromotion.ir/ مراجعه کنند.

بر اساس این گزارش، ثبت‌نام سومین دوره جام باشگاه‌های کتاب‌خوانی از اول مهرماه کلید خورد. همچنین از اردبیهشت‌ماه با تشکیل دبیرخانه استانی جام باشگاه‌های کتابخوانی و برگزاری دوره‌های آموزشی برای مربیان باشگاه‌ها، فعالیت‌های این رویداد ترویج‌ کتاخوانی در سطح شهرها و استان‌ها آغاز شده است. همچنین با ثبت‌نام باشگاه‌ها، اعضای آن می‌توانند از تسهیلات خرید کتاب برخوردار شوند.

مراسم پایانی سومین دوره جام باشگاه‌های کتابخوانی اسفندماه برگزار خواهد شد.

انتهای پیام