کتاب “جاودانه‌ تاریخ”؛ توصیف شخصیت امام علی(ع) در بیانات رهبری

در ۹ام آذر ۱۳۹۷ کتاب "جاودانه‌ تاریخ" شخصیت امیر‌المؤمنین‌ علی (علیه‌السّلام) در بیان حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای (مدّظلّه‌العالی) را مطرح می نماید.

به گزارش کتابونه ؛ کتاب “جاودانه‌ تاریخ” شخصیت امیر‌المؤمنین‌ علی (علیه‌السّلام) در بیان حضرت آیت‌الله‌العظمی خامنه‌ای را مطرح می نماید.

این کتاب در بیست و شش فصل با توجّه به تبیین ابعاد متعدّد شخصیّت حضرت علی (علیه‌السّلام) در بیانات مقام معظّم رهبری تنظیم شده و توسط نشر انقلاب اسلامی ایران به چاپ رسیده است.

فصل اوّل و دوّم کتاب به نامتناهی بودن شخصیّت حضرت و آوازه‌ی عالمگیر ایشان اختصاص یافته است. در فصول سوّم، چهارم و پنجم شرح احادیثی که از زبان پیامبراکرم، امام مجتبی و امام صادق (علیهم‌صلوات‌الله) در توصیف امام علی (علیه‌السّلام) وارد شده، مورد استفاده قرار گرفته است.

در فصول ششم و هفتم با جامعیّت و توازن شخصیّتی حضرت آشنا می‌شویم و هر کدام از فصول هشتم تا بیست‌وسوّم به شرح یکی از ویژگی‌های بارز ایشان اختصاص دارد. ویژگی‌هایی همچون: ایمان، اخلاص و تقوا، صبر و بصیرت، عبادت، فارغ بودن از خودخواهی، ایثار و انفاق، زهد، تسلیم بودن در برابر پیامبر (صلّی‌الله‌علیه‌وآله)، انتخاب سخت‌ترین‌ها، جهاد و تلاشگری، عدالت، شجاعت، اصولگرایی و صلابت، قاطعیّت در جنگ‌های داخلی، مراقبت از بیت‌المال، یتیم‌نوازی و توجّه به فقیران.

عنوان فصل بیست‌وچهارم کتاب، «امیرالمؤمنین (علیه‌السّلام)؛ قدرتمندی مظلوم» است و در آن به مظلومیّتهای ایشان با وجود قدرتمندی و جنگ‌آوری حضرت، اشاره میشود.

رابطه‌ی عاشقانه‌ی ما با امیرالمؤمنین (علیه‌السّلام) موضوع فصل بیست‌وپنجم کتاب است که در آن، به دلدادگی ما به ایشان و لوازم این محبّت پرداخته شده، و فصل آخر کتاب به بحث نیاز ما به الگویی همچون امام علی (علیه‌السّلام) اختصاص یافته است.

منبع: میزان

انتهای پیام/