کتاب “عددهای من” وارد بازار نشر شد

در ۸ام آذر ۱۳۹۷ کتاب «عددهای من» اثر علی خدایی برای آموزش اعداد به کودکان از یک نوع تصویرسازی رایانه‌ای به شیوه‌ تکه‌چسبانی خلاق استفاده کرده است.

به گزارش کتابونه ؛ کتاب «عددهای من» اثر علی خدایی برای آموزش اعداد به کودکان از یک نوع تصویرسازی رایانه‌ای به شیوه‌ تکه‌چسبانی خلاق استفاده کرده است.

این کتاب جدید انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ویژه گروه سنی الف (پنج سال به بالا) منتشر و در آن تلاش شده است برای ماندگاری شکل ظاهری اعداد در ذهن کودکان، عددهای ۱ تا ۹ با چرخش یا کنار هم قرار گرفتن به تصویرهایی از حیوانات تشبیه شود.

خالق این اثر در ابتدای کتاب خود خطاب به کودکان می‌گوید: به شکل عددها توجه کرده‌اید؟ هرکدام از آن‌ها شبیه چیزی است. مثلا، عدد ۵ می‌تواند شکل سر یک مرد باشد. یا می‌تواند غرش یک پلنگ را نشان بدهد. عدد ۹ می‌تواند به راحتی به سر یک پرنده تبدیل شود و وقتی عدد ۹ را بچرخانیم، شبیه خرطوم فیل می‌شود.

این اثر در عین حال می‌تواند به‌عنوان یک کتاب کاردستی نیز به الگویی برای دست‌ورزی خلاقانه کودکان و البته فراگیری اعداد از سوی آن‌ها در مراکز آموزشی و مهدهای کودک مورد استفاده قرار بگیرد.

کتاب «عددهای من» با نویسندگی و تصویرسازی علی خدایی در گروه کتاب‌های اعداد، سرگرمی‌ها و نقاشی  به چاپ رسیده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

انتهای پیام/