راه اندازی و آغاز سامانه جدید صدور مجوز نشر کتاب

در ۲ام آذر ۱۳۹۷ احمد کمالی‌نژاد از راه‌اندازی سامانه جدید صدور مجوز نشر کتاب خبر دادو گفت: فعالیت رسمی این سامانه از هفته پیش رو آغاز خواهد شد.

به گزارش کتابونه ؛ احمد کمالی نژاد، معاون دفتر توسعه کتاب و کتابخوانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از راه‌اندازی سامانه جدید صدور مجوز نشر خبر داد و گفت: این سامانه به صورت پایلوت فعالیت خود را آغاز کرده تا ایرادات و نواقص احتمالی برطرف شود،‌ هفته آینده فعالیت رسمی این سامانه آغاز خواهد شد.

وی ادامه داد: با راه‌اندازی این سامانه اینترنتی برای صدور تمامی مجوزهای مربوط به نشر از مجوز انتشارات گرفته تا پروانه نشر،‌ مجوز انتشار کتاب و … نیاز به مراجعه حضوری نیست و تمامی مراحل به صورت اینترنتی انجام می‌شود.

وی با بیان این مطلب که این سامانه همزمان در تهران و شهرستان‌ها به ارائه خدمات خواهد پرداخت‌، گفت:  با توجه به اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز قراراست از سامانه فعلی به سامانه دیگری نقل و انتقال پیدا کند و تمامی خدمات صدور مجوز اینترنتی شود‌، باید به بازیابی اطلاعاتگذشته نیز بپدرازیم،‌ در این زمینه بسیاری از همکاران ناشر تغییراتی چون تغییر مدیرمسئول‌، نشانی‌، عدم تمدید پروانه نشر و …داشتند که تغییرات را در سیستم ارشاد اعمال نکرده‌اند. بنابراین ما در وهله نخست اطلاعات ناشران را ثبت خواهیم کرد.

کمالی نژاد تصریح کرد:  پس از ثبت اطلاعات،‌ این اطلاعات توسط همکاران اداره کتاب تطبیق داده می‌شود و درصورت صحت فایل ثبت کتاب برای ناشر فعال می‌شود.در حقیقت نوعی بروزرسانی از اطلاعلات نشر نیز انجام می‌شود.

وی به بخشی دیگر از مزایای این نرم‌افزار اشاره کرد و گفت:  صدور مجوزهای نشر‌، اعلام وصول‌، ارتباط با خانه کتاب‌، بررسی صدور فیپا و .. از دیگر مزایای این نمر‌افزار است. که می‌تواند صدور فیپای جعلی را میز صددرصد برطرف کند.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/