لزوم همراهی شهرداری‌ها برای تحقق بودجه کتابخانه‌ها

در ۳۰ام آبان ۱۳۹۷ سرپرست استانداری تهران گفت: شهرداری‌ها باید کمک کنند تا با تزریق اعتبارات از محل نیم درصد بودجه شهرداری‌ها موضوع شکل گیری زیرساخت‌های مطلوب برای کتابخانه‌ها فراهم شود.

به گزارش کتابونه؛ شکرالله حسن‌بیگی سرپرست استانداری تهران عصر در حاشیه مراسم گرامیداشت بیست و ششمین دوره بزرگداشت هفته کتاب و کتابخوانی در موزه ملی ایران گفت: در راستای توسعه فرهنگ کتابخوانی اقدامات مهمی با برنامه ریزی‌های انجام‌شده از سوی مدیران و فرمانداران در ۱۶ شهرستان استان در حال برگزاری است.

وی افزود: فرصت مطالعه باید برای ترغیب جوانان در جهت غنای فرهنگ کتابخوانی و افزایش سرانه کتابخوانی مورد توجه همه مسئولان در حوزه های فرهنگی و اجتماعی باشد، یکی از شاخص‌های توسعه پایدار موضوع ارتقاء سطح کتابخوانی در جوامع  و در مسیر توسعه پایدار است.

سرپرست استانداری تهران گفت: شهرداری ها باید کمک کنند تا با تزریق اعتبارات از محل نیم درصد بودجه شهرداری ها موضوع شکل گیری زیرساخت های مطلوب برای کتابخانه‌ها فراهم شود.

حسن‌بیگی ادامه داد:‌ یکی از موارد قابل توجه و مورد تاکید در حوزه کتابخوانی باید به‌روز رسانی محتوای کتب منتشره با سلیقه جامعه هدف به ویژه جوانان باشد. از وظایف اصلی صدا و سیما فرهنگ‌سازی و تبلیغ موضوع پراهمیت کتابخوانی با بهره‌مندی از ظرفیت‌های ارزشمند هنری و تکنیکی در برنامه‌های ویژه خود است تا از این فرصت مهم رسانه‌ای، امکان ترویج فرهنگ ارزشمند کتابخوانی مهیا شود.

وی در پایان گفت: در  بسیاری از برنامه‌ها می‌توان با اهدای کتاب در جهت توسعه فرهنگ کتابخوانی گام برداشت. امیدوارم تا روحیه هر ایرانی با کتابخوانی عجین شود. هفته کتاب و کتابخوانی باید فرصتی برای افزایش سطح علاقمندی جوانان و نوجوانان به این مهم باشد تا فضای مجازی جایگزین کتاب نشود.

منبع: مهر

 

انتهای پیام/