ارسال پانزده‌هزار نسخه کتاب به استان‌های کشور

در ۲۸ام آبان ۱۳۹۷ مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت ارشاد گفت: همزمان با هفته وحدت و تقارن آن با برگزاری بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران تعداد ۱۵ هزار نسخه کتاب به استان‌ها ارسال می‌شود.

به گزارش کتابونه؛مهرزاد دانش مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اداره کل چاپ و نشر در راستای برنامه‌های معاونت امور فرهنگی در هفته کتاب و با توجه به  تقارن آن با هفته وحدت، ۱۵۰۰۰ نسخه کتاب را به ارزش۱۲ میلیارد ریال در ادارات کل استانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توزیع خواهد کرد تا هر اداره کل بر اساس نیازسنجی‌های مقتضی منطقه‌ای، کتابخانه‌های متبوع استان خود را پوشش دهد.

وی افزود: این برنامه به قصد ترویج فرهنگ کتابخوانی، ارتقاء سرانه مطالعه در کشور، و تجهیز کتابخانه‌ها و با برنامه‌ریزی دبیرخانه هیأت انتخاب و خرید کتاب معاونت آموزشی و پژوهشی این اداره کل، انجام می‌شود.

دانش گفت: معاونت امور فرهنگی هر سال با آغاز هفته کتاب، مجموعه‌ای از برنامه‌های فرهنگی را به قصد ترویج فرهنگ مطالعه حمایت می‌کند. امسال نیز با توجه هم‌زمانی هفته کتاب و هفته وحدت، فعالیت اهدای کتاب به ادارات کل استانی وزارتخانه، با رویکرد آیینی و مذهبی انجام گرفته است.

منبع: مهر

 

انتهای پیام/