لزوم تغییر ذائقه جوانان از فضای مجازی به سمت کتابخوانی

در ۲۷ام آبان ۱۳۹۷ یک استاد اخلاق گفت:مسئولان باید با تدابیری ذائقه جوانان را از فضای مجازی به سمت کتابخوانی تغییر دهند.

به گزارش کتابونه؛ حجت الاسلام والمسلمین عبدالله فاطمی نیا استاد اخلاق، درباره‌ تشویق جوانان به کتاب خوانی اظهار داشت: اگرمسئولان مربوطه کاری انجام دهند که تشنگی و لذت خواندن کتاب بین جوانان بوجود آید نسل جوان ما بیش از گذشته به سمت حوزه‌ کتاب و کتابخوانی ترغیب می شود.

وی با بیان اینکه اکنون بسیاری از جوانان ما به سمت فضای مجازی گرایش دارند،گفت:متاسفانه جوانان زمان زیادی را در فضای مجازی سپری می کنند و زمان کمتری را برای کتابخوانی صرف می کنند که باید برای آن هم فکری کرد.

این استاد اخلاق تصریح کرد: به جوانان به صورت خصوصی و یا برخی اوقات عمومی می‌گویم که تشویق به خواندن کتاب به دو صورت امکانپذیر است یکی اینکه کسی مدام بگوید کتاب بخوانید و به دیگران تحمیل کند که این فایده‌ای ندارد چرا که جوانان باید با مطالعه چند کتاب ذائقه خودشان را بیدار کنند وقتی ذائقه  بیدار شود کتابخوان و کتاب دوست خواهند شد.

فاطمی نیا گفت: وقتی جوانی کتابخوان شود تازه متوجه می شود که زمان های طلایی را از دست داده که می توانسته بهترین کتابها رادر آن زمان بخواند ؛اگر جوانان از فرصت جوانی و وقتشان استفاده کنند، ذائقه‌ خواندن کتاب هم در وجودشان بیدار می‌شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

انتهای پیام/