انتشار کتاب “سویه‌ها” در ۱۲۰ صفحه

در ۱۹ام آبان ۱۳۹۷ «سویه‌ها» اثر تئودور آدورنو، درباره فلسفه هگل، توسط نشر ققنوس، منتشر شد.

به گزارش کتابونه؛  تئودور آدورنو، فیلسوف و نظریه‌‌پرداز انتقادی مکتب فرانکفورت که تاثیر به سزایی در تفکر مدرن و پست مدرن دارد، با وجود نقد پیشینیان، به برخی فیلسوفان پیش از خود اهمیت می‌دهد و یکی از مهم‌ترین آن‌ها هگل است.

پیوستگی هگل و آدورنو، در ارتباط مفهومی دو اثر، پدیدارشناسی روح از هگل و دیالکتیک روشنگری از آدورنو و هورکهایمر، مشخص است آنجا که روش‌های یافتن حقیقت از میان ایدئولوژی‌ها اهمیت پیدا می‌کند و اندیشه در مفهوم خود (نفس) موضوعی پیچیده است.

کتاب «سویه‌ها» اثر تئودور آدورنو، مجموعه‌ای است از درس‌گفتارهای دانشگاهی، صحبت‌های آدورنو در یک برنامه رادیویی و نیز سخنرانی‌اش در دانشگاه آزاد برلین که در مراسم بزرگداشت صد و بیست و پنجمین سالگرد درگذشت هگل، بیان شده است.

در این کتاب مترجمان، «محمد‌مهدی اردبیلی»، «حسام سلامت» و «یگانه خویی» با تلاش خود، درک مفاهیم را ساده کرده‌اند، از سویی ارجاعات متنی آدورنو را پس از متن یادداشت آورده‌اند، خود نیز یادداشت‌هایی بر متن افزوده‌اند، منابع ترجمه را معرفی و نیز واژگان تخصصی متن را به صورت سه زبانه، آلمانی، انگلیسی، فارسی در انتهای کتاب جمع‌آوری کرده‌اند.

«سویه‌ها» توسط نشر ققنوس، در ۱۲۰ صفحه و با شمارگان هزار و صد نسخه به بازار کتاب عرضه شده است.

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/