مراسم کتاب سال تبریز در هفته کتاب برگزار می شود

در ۶ام آبان ۱۳۹۷ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی از برگزاری جایزه کتاب سال تبریز همزمان با برگزاری بیست و ششمین هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

به گزارش کتابونه؛ محمد محمدپور با اشاره به تعدد برنامه‌های این استان در هفته کتاب گفت: یکی از محورهای برنامه‌های امسال برگزاری نمایشگاه در شهرهای مختلف آذربایجان شرقی است و با هماهنگی انجام‌شده با ادارات فرهنگ و ارشاد در شهرها شاهد برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرهای تبریز، مراغه، مرند، میانه، اهر و بناب خواهیم بود. در این نمایشگاه‌های کتاب که با مشارکت شهرداری برگزار می‌شوند، ناشران با تخفیف‌های مناسب آثار خود را به بازدیدکنندگان ارایه خواهند کرد.

وی ادامه داد: همچنین این اداره کل تلاش خواهد کرد با اهدای کتاب به باشگاه‌های کتابخوانی استان، مدارس، کانون‌های فرهنگی مساجد و… به ترویج کتاب و کتابخوانی کمک کند.

محمدپور همچنین از برگزاری جایزه کتاب سال استان آذربایجان شرقی در ایام برگزاری هفته کتاب خبر داد و گفت: چند سالی در برگزاری این مراسم وقفه ایجاد شده بود که امسال جایزه کتاب سال تبریز در هفته کتاب برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی با اشاره به برگزاری نشست مشترک با اهالی نشر استان گفت: در این جلسه تلاش خواهد شد تا مشکلات و مسایل مربوط به نشر در استان مورد بررسی قرار بگیرد. البته یک روز دیگر نیز به طور اختصاصی به بازدید از کتاب‌فروشی‌های استان تعلق دارد که در آن با حضور اهالی فرهنگ از کتاب‌فروشی‌ها دیدار خواهیم داشت.

او ادامه داد: البته بنا داریم امسال در ایام هفته کتاب تعاونی ناشران استان آذربایجان شرقی را راه‌اندازی کنیم تا از این طریق اهالی صنف در قالب یک تعاونی به مطالبه حقوق خود بپردازند.

محمدپور در پایان خاطرنشان کرد: همچنین با ائمه جمعه در شهرهای مختلف مکاتباتی انجام شده است تا در ایام برگزاری هفته کتاب موضوع کتابخوانی مورد تاکید قرار گیرد و معرفی برخی آثار از تریبون‌های نماز جمعه انجام شود. همچنین جلسه‌ای با نهادهای شهری برگزارشده است تا از این طریق هماهنگی لازم میان دستگاه‎های مختلف در طول ایام برگزاری هفته کتاب ایجاد شود.

بیست و ششمین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۴ آبان تا ۱ آذرماه در سراسر کشور برگزار می‌شود.

انتهای پیام