انتشار کتاب “فهم زبان قرآن،درسنامه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم”

در ۶ام آبان ۱۳۹۷ کتاب «فهم زبان قرآن،درسنامه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم» تالیف حمید محمدی، سعید امینایی، محمد نظری با همکاری جمعی از پژوهشگران حوزه و دانشگاه منتشر شد.

به گزارش کتابونه؛ کتاب «فهم زبان قرآن، درسنامه ترجمه و مفاهیم قرآن کریم» تالیف حمید محمدی، سعید امینایی، محمد نظری با همکاری جمعی از پژوهشگران حوزه و دانشگاه منتشر شد.

بر اساس این گزارش، در این طرح برنامه ریزی محتوا برعهده پژوهشکده بین المللی آفاق بوده و این اثر از سوی شرکت چاپ و انتشارات اوقاف و امور خیریه منتشر شده است.

مجموعه «درسنامه حفظ و مفاهیم جزء سی­ام قرآن کریم» از مجموعه کتاب‌های فهم زیان قرآن است که با کاربست تجربه چندین دهه آموزش حفظ، مفاهیم و معارف قرآن تالیف شده تا در مسیر تربیت «حافظِ حامالِ عامل» مورد استفاده نهادها، دستگاه،ها و برنامه‌­ها از جمله «طرح ملی حفظ قرآن کریم و برنامه بشارت ۱۴۵۲» قرار گیرد.

کتاب حاضر شامل ۱۶ درس است که علاوه بر آموزش مفاهیم سوره ناس تا زلزال به نکاتی مفید و مختصر درباره اهمیت و روش حفظ قرآن کریم پرداخته است.

برخی ویژگی‌های این مجموعه عبارتند از، تاکید بر حفظ آیات قرآن کریم، شرح و تفسیر آیات به زبانی ساده، جذاب و نموداری، ترسیم ارتباط بین قرآن و عترت و تقویت ایمان به آن‌ها، ایجاد پیوند بین آموزه های قرآنی و زندگی روزمره از طریق تبیین سبک زندگی قرآنی است.

منبع: فارس

انتهای پیام/