تولید منشورات امنیتی با استفاده از نسل جدید کاغذهای امنیتی

در ۴ام آبان ۱۳۹۷ مدیرعامل چاپخانه بانک ملی از چاپ دانشنامه‌‌ها و گواهی‌های کسب و کار هوشمند بدون امکان جعل در این چاپخانه خبر داد.

به گزارش کتابونه؛ رضا منصوری مدیرعامل شرکت چاپ و نشر بانک ملی ایران  از ایجاد امکان تولید منشورات امنیتی با استفاده از نسل جدید کاغذهای امنیتی که به صورت هوشمند هستند خبر داد.

وی افزود: یکی ازدغدغه‌هایی که عمدتاً نهادهای دانشگاهی و صنفی در سال‌های گذشته داشته‌اند‌، این بود که دانشنامه‌ها و گواهی های صنفی جعل شوند،‌ چاپخانه بانک ملی در تازه‌ترین دستاورد خود موفق شده است به تولید و چاپ دانشنامه‌ها و گواهی‌های صنفی هوشمند بپردازد.

منصوری تصریح کرد:‌ طرح مطالعاتی تولید این دانشنامه‌ها روی انواع کارت‌های حافظه در دست انجام است،‌ این لایه‌‌ها الکترونیک و هوشمند هستند و ضمن اینکه چاپ امنیتی بالایی دارند،‌ یک لایه الکترونیک نیز روی آن‌ها وجود دارد که در کنار امنیت فیزیک سند، می تواند به شکل چشم‌گیری اصالت سند را تضمین کند.

وی ادامه داد‌:  دانشنامه‌های الکترونیک به گونه‌ای طراحی می‌شوند که با یک کارت ریدر موبایل نیز می‌توان اصلت آن را کنترل کرد‌، در این راستا مذاکره با دانشگاه‌ها‌، نهادها و مراکز علمی و پژوهشی با نمونه‌های پایلوت طراحی‌شده در حال انجام است.

منصوری ادامه داد: این نوع از کارت‌‌ها می‌توانند در چاپ دانشنامه‌‌ها،‌ گواهی‌نامه‌های مهارتی‌ کسب و کار‌، پروانه‌های وکالت و … بکار روند و بخش قابل توجهی از دغدغه‌های موجود در جامعه و قوه قضائیه برای جعل نشدن این اسناد را پاسخ دهد.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/