وزیر ارشاد: شکوه حضور میلیونی مردم ایران در حماسه اربعین باید در ابعاد بین المللی معرفی شود

در ۳ام آبان ۱۳۹۷ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: شکوه و جلوه حضور میلیونی اقشار مختلف مردم ایران در حماسه اربعین حسینی باید در ابعاد بین المللی معرفی و برجسته شود.

به گزارش کتابونه؛ سید عباس صالحی روز پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه شهدای ایلام با اشاره به ثبت نام بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر در سامانه سماح یادآور شد: هر سال بر اشتیاق مردم برای حضور در این مراسم که شکوه و جلوه خاصی از اقتدار شیعیان عالم است، افزوده می شود.

وی اضافه کرد: مردم ایلام در چند سال اخیر پذیرای زوار اربعین حسینی بوده اند و این افتخار نصیب مردم استان است که در صف مقدم خدمت رسانی با زائران اباعبدالله الحسین (ع) باشند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه بخشی از دلایل بازدید از مهران، شرایط موجود در مرز و نحوه تردد زوار حسینی است، تاکید کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از زوایای مختلف با بحث اربعین حسینی ارتباط دارد و سازمان حج و زیارت نیز به دلیل پاره ای از وظایف ذاتی خود در خصوص زائران اربعین حضور فعال داشته و دارد.

وی اظهار کرد: تلاش می شود نمایشگاه ها و برنامه های پیش از اربعین حسینی، همزمان با این مراسم و بعد از آن بتواند این حماسه را در فضای مطهر این سرزمین که مفتخر به تردد زوار حسینی است، برجسته کند.

صالحی با اشاره به اینکه نمایشگاه ها و جشنواره های مختلفی ایام اربعین حسینی در مرز مهران و استان ایلام برگزار می شود، اضافه کرد: خدمات، تولیدات و محصولات فرهنگی در قالب های مختلف صورت می گیرد و باید در قالب کتاب و سینمای سیار زائران در فرصت فراغت و اقامت کوتاه، از فیلم های متناسب با این ایام بهره مند شوند.

 

منبع: ایسنا

 

انتهای پیام/