حسینی :از نمایندگان مجلس خواستاریم تا کمک کنند بودجه حوزه فرهنگ رشد پیدا کند

در ۲۹ام مهر ۱۳۹۷ معاون پارلمانی و امور مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: از نمایندگان اثرگذار مجلس خواستاریم تا کمک کنند بودجه حوزه فرهنگ رشد پیدا کند، چرا که در این رابطه در تنگنا هستیم.

به گزارش کتابونه؛ سیدهادی حسینی در آیین افتتاحیه نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز اظهار کرد: برپایی نمایشگاه کتاب در ۳۲ منطقه‌ کشور پیش‌بینی شده و حتی در سال‌جاری توصیه شده که این نمایشگاه در شهرستان‌هایی غیر از مراکز استان‌ها نیز برپا شود.

او با بیان این‌که کتاب سبب ماندگاری اندیشه، تفکر و دین است، افزود: خداوند متعال به برخی از پیامبرانش کتاب داده و همین کتاب باعث ماندگاری نام و تفکر پیامبران شده است.

حسینی با بیان این‌که خداوند متعال به مسلمانان کتاب کامل را اعطا کرده که سراسر آن درس زندگی است، افزود: هر انسانی که بهره‌ای از قرآن کریم ببرد، موفق خواهد شد.

معاون پارلمانی و امور مجلس وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تاکید بر این‌که جهانیان، ایران را با فرهنگ و ادبش می‌شناسند، بیان کرد: ایران قطب فرهنگ است و اگر این حوزه تقویت شود در سایر موارد نیز موفق عمل خواهیم کرد و همه با یک جامعه فرهنگی متمدن روبه‌رو می‌شوند که کار همه مدیران را راحت می‌کند.

او با اشاره به وضعیت پروژه‌های استان نیز تاکید کرد: در این سفر از پروژه‌های نیمه‌تمام استان بازدید کردیم و آن‌ها را پیگیری می‌کنیم تا ان‌شاءالله تکمیل شوند.

حسینی در ادامه از مسئولان استانی خواست تا همت کرده و کمک کنند تا مقداری از کتاب‌های ناشران نمایشگاه کتاب تبریز خریداری و به کتابخانه‌های روستایی منتقل شود.

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تبریز از ۲۹ مهر تا چهارم آبان‌ماه از ساعت ۱۰ تا ۲۰ در نمایشگاه بین‌المللی تبریز برپاست.

منبع: ایسنا

انتهای پیام