اسامی و تعداد کسانی که در ۶ ماه اول امسال کاغذ گرفته‌اند مشخص است

در ۲۷ام مهر ۱۳۹۷ وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: اسامی و تعداد کسانی که در 6 ماه اول امسال کاغذ گرفته‌اند وهمچنین مقداری کاغذی که دریافت کرده‌اند مشخص است.

به گزارش کتابونه؛ سیدعباس صالحی گفت: فهرست اسامی کسانی که کاغذ گرفته‌اند میان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت اطلاعات تبادل می شود تا مشخص شود کاغذی که وارد کشور شده، در کجا توزیع شده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جلسات مختلفی در کارگروه کاغذ برگزار شده است، اظهار داشت: این کارگروه با حضور نمایندگان از وزارتخانه های صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، گمرک، صنوف مرتبط با مطبوعات و نشر، وزارت ارشاد و حراست وزارت اطلاعات تشکیل می شود.

وی تصریح کرد: اگر افرادی که کاغذ را در ۶ ماه اول وارد کرده و احیاناً توزیع آن نامناسب بوده، یا به اندازه کافی نبوده و یا قیمتها مناسب نبوده است علاوه بر اینکه باید با تخلف آنها برخورد شود، باید نسبت به ثبت سفارش های بعدی آن بتوانیم بازنگری کنیم.

صالحی ادامه داد: آنچه که در نیمه نخست امسال توسط واردکنندگان کاغذ به کشور وارد شده میان ما و وزارت اطلاعات تبادل می شود تا جمع‌بندی داشته باشیم و این جمع بندی هم نسبت به کارهای گذشته آنها و هم ثبت سفارش آتی آنها اثر می گذارد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی همچنین در مورد اقدامات این وزارتخانه برای حل مشکلات مطبوعات، بیان‌ کرد: شرایط جدید اقتصادی در ماه‌های اخیر موجب ایجاد مشکلاتی در رسانه‌ها مخصوصا رسانه‌های کاغذی شده است.

وی اضافه کرد: ما در حوزه بیمه بیکاری، یارانه و بیمه خبرنگاران در حال تلاش هستیم، آیین‌نامه‌ بیمه بیکاری تهیه شده است و پس از تایید سازمان برنامه و بودجه به دولت فرستاده می‌شود.

وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: در ارتباط با یارانه در دولت صحبت‌هایی کردیم و این قول را به ما داده اند و امیدواریم در مقام عمل ببینیم که به مطبوعات یارانه خوبی بدهند چون در ۶ ماهه اول (یارانه مطبوعات) اصلا خوب نبود به طوری که کل یارانه در این مدت ۲۳ درصد بوده است.

صالحی اضافه کرد: شرایطی که در حوزه مطبوعات بود را ارائه کردیم و آقای نوبخت (رئیس سازمان برنامه و بودجه) دستور خوبی دادند و امیدواریم در حوزه یارانه مطبوعات شاهد این باشیم تخصیص ما در ۶ ماه دوم، جبران کننده تخصیص ۶ ماه اول سال باشد.

 

منبع: ایرنا

 

انتهای پیام/