کتاب “کوچه پس‌کوچه‌های روزمرگی” منتشر شد

در ۲۶ام مهر ۱۳۹۷ کتاب «کوچه پس‌کوچه‌های روزمرگی» نوشته سید محمد بهشتی توسط انتشارات روزنه منتشر و راهی بازار نشر شد.
کتاب «کوچه پس‌کوچه‌های روزمرگی» نوشته سید محمد بهشتی به تازگی توسط انتشارات روزنه منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این کتاب مجموعه ۶۰ یادداشت کوتاه است که بین سال‌های ۱۳۹۱ تا ۱۳۹۶ و به بهانه‌های مختلف از جمله وقوع رخدادی، گرامیداشت شخصی، مقدمه‌ برای کتابی و… نوشته شده‌اند.

بهشتی درباره این کتاب نوشته است: گاهی بعضی دوستان مشفق بر من خرده می‌گیرند که چرا به هر مناسبتی و راجع به هر موضوعی مطلبی می‌نویسم یا سخنی می‌گویم. آنان این سخنان و یادداشت‌ها را پراکنده و غیرمرتبط می‌شمرند و بهتر می‌دانند که در حیطه تخصص‌م بیاندیشم و بنویسم. پیش از توصیه ایشان من همواره در یک حوزه ثبات قدم داشته‌ام و هیچ‌گاه از پشت یک پنجره کنار نرفته‌ام و آن پنجره فرهنگ است.

مولف کتاب پیش‌رو همچنین آورده است: همیشه تلاش کرده‌ام از منظر و از ارتفاع فرهنگ در هر موضوع تأملی کنم، چراکه به تجربه آزموده‌ام تنها از این نظرگاه، منظره‌ای تمام قد از هر چیز مشاهده می‌شود. آنچه در این مجموعه گردآمده نیز کوششی است در این راه. نگاه فرهنگی یعنی «بجا آوردن»، یعنی گل را با ریشه دیدن، یعنی هر چیزی را به‌مثابه پاره‌ای از جهانی معنادار درک کردن. امیدوارم این کتاب منظری تاره بر کوچه پس‌کوچه‌های مسیرِ هرروزتان بگشاید و برایتان تجربه‌های شیرین رقم زند.

این کتاب با ۳۶۰ صفحه و قیمت ۳۹ هزار و ۵۰۰ تومان منتشر شده است.

منبع: مهر

 

انتهای پیام/