امضا موافقت‌نامه بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات

در ۲۳ام مهر ۱۳۹۷ موافقت‌نامه همکاری میان معاونت امور مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان تامین اجتماعی برای بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات امضا شد.

مطابق بند ۱ بخشنامه ۶۸۲ فنی، موضوع موافقت‌نامه میان این معاونت و سازمان تامین اجتماعی برای بیمه فعالان حوزه رسانه و مطبوعات که در اردیبهشت‌ماه ۹۷ مورد موافقت طرفین قرار گرفت، مشمولان این بخشنامه آن دسته از فعالان حوزه رسانه فاقد رابطه مُزد بگیری هستند که دارای تاییدیه از معاونت مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بوده و تحت پوشش مقررات حمایتی خاصی قرار نداشته باشند.
سایر کارکنان که رابطه استخدامی و مُزد بگیری با کارگاه‌های ذیربط دارند مشمول بند الف ماده ۴ قانون تامین اجتماعی بوده و کارفرمایان مکلفند مطابق مواد ۲۸، ۳۶ و ۳۶ قانون تامین اجتماعی نسبت به ارسال فهرست و پرداخت حق بیمه آنان اقدام کنند.
دربند ۲ این بخشنامه تصریح شده است: در صورتیکه متقاضی دارای سابقه پرداخت حق بیمه قابل قبول نزد سازمان تامین اجتماعی باشد، معادل مدت سابقه پرداخت حق بیمه قبلی جهت ورود به دایره شمول، به سقف سنی مجاز (۵۰ سال) وی اضافه می‌شود و در صورت احراز شرایط، به‌عنوان مشمول پذیرفته خواهد شد.
متن کامل این بخشنامه در ۱۹ بند هم اکنون در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نشانی https://press.farhang.gov.ir قابل دریافت و مشاهده است.
به گزارش ایرنا، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکنون ۳۸هزار نفر از اهالی فرهنگ و هنر و رسانه را زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار داده است که از این تعداد سه هزار نفر امسال زیر پوشش بیمه قرار گرفته اند.
علاوه بر این، سه هزار سهمیه بیمه تکمیلی نیز امسال درنظر گرفته شده و ثبت نام آن نیز انجام شده است.

 

انتهای پیام/