پیشنهاد اوحدی به شهردار برای تسویه بدهی ناشران

در ۱۹ام مهر ۱۳۹۷ هیئت مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان از پیشنهاد رئیس سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران به شهردار پایتخت برای تامین طلب ۱.۳ میلیارد تومانی شهرداری به ناشران تهران خبر داد.

در پی تماس‌ها و پیگیری‌های ناشران جهت وصول طلب‌های خود از شهرداری بابت نمایشگاه یاد یار مهربان هیئت مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان دو نامه، یکی به محمدرضا افشانی شهردار تهران، و دیگری غلامعلی رجایی، مشاور وی نوشته و اعلام کرد: آقای رجایی با توضیحاتی، نامه را به آقای اوحدی، معاونت امور اجتماعی فرهنگی ارسال کرده است.

بر اساس این گزارش، پس از چند روز اوحدی طی نامه‌ای به شهردار تهران ضمن ارائه گزارشی از چگونگی برگزاری نمایشگاه یاد یار مهربان و سوابق موضوع، تأکید کرد که متأسفانه پس از برگزاری چهاردهمین دوره در سال ۱۳۹۵ تاکنون طلب‌های بیش از ۲۰۰ ناشر پرداخت نشده و اعتراضات زیادی را برانگیخته است.

بنا بر اعلام هیئت مدیره انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک و نوجوان، در پایان اوحدی به شهردار تهران پیشنهاد کرده با توجه به بودجه سال ۱۳۹۷ شهرداری مصوب شورای شهر تهران که مبلغ ۱۵ میلیارد ریال بدین منظور تخصیص یافته است، دستور دهد از این محل معوقه ناشران پرداخت شود.

منبع: مهر

 

انتهای پیام/