عدم همکاری بانک مرکزی در زمینه واردات کاغذ

در ۱۸ام مهر ۱۳۹۷ نماینده تشکل‌های چاپ سراسر کشور از اهمال بانک مرکزی در پرداخت ارز به فهرست اول مورد تایید وزارت ارشاد برای واردات کاغذ خبر داد.
غلامرضا شجاع، نماینده تشکل‌های چاپ سراسر کشور به جز تهران،‌ از عدم تشکیل جلسات کارگروه ساماندهی کاغذ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی طی چهار هفته گذشته خبر داد و گفت:‌ متاسفانه بانک مرکزی همکاری لازم را در زمینه واردات کاغذ به منظور ساماندهی بازار انجام نمی‌دهد‌.

وی ادامه داد:‌ فهرست مورد تایید وزارت ارشاد یک ماه و نیم پیش با تایید سازمان تأمین بازار و طی شدن کلیه مراحل لازم برای دریافت ارز به بانک مرکزی ارجاع داده شده است‌، اما هنوز هیچ واردکننده‌ای موفق به دریافت ارز نشده است.

شجاع افزود:  شنیده‌ها حکایت از دلخوری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از اهمال بانک مرکزی دارد،‌ زیرا کارگروهی که مورد تایید دولت بوده است،‌ با حضور نمایندگان وزارتخانه‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی و وزارت صمت،‌ نماینده سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کننده‌، تعزیرات و نماینده بانک مرکزی برگزار شده است‌، این فهرست را تهیه کرده است،‌ تمامی واردکنندگان پرفروم‌ها را پرکرده و تایید شده‌اند‌، اما بانک مرکزی با گذشت یک‌ماه و نیم هنوز ارز را اختصاص نداده است.

وی ادامه داد:‌ در این فهرست ۱۶ ردیف برای واردات کاغذ و یک ردیف برای واردات یک میلیون زینک مورد نیاز در کشور ثبات شده است،‌ عدم اختصاص ارز به این فهرست در حالی است که زینک به عنوان یک کالای اساسی در چاپ بسیار کمیاب شده است؛ بنابراین وزیر ارشاد در دولت پیگیر اختصاص ارز به این فهرست است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/