انتشار رمان «مستوری» تازه‌ترین اثر صادق کرمیار

در ۱۶ام مهر ۱۳۹۷ رمان «مستوری» تازه‌ترین اثر صادق کرمیار با موضوع دفاع مقدس از سوی انتشارات جمکران منتشر شد.

«مستوری» تازه‌ترین رمان صادق کرمیار از سوی نشر جمکران منتشر و روانه بازار نشر شد،‌ خالق نامیرا در اثر جدید خود به سراغ جنگ و جهاد رفته است. یک سو دفاع مقدس و یک سو جنگ اقتصادی.

قهرمان اصلی داستان، سیامک خسروی، جوانی است که پدرش او را به مدیریت یک شرکت معروف واردکننده آنزیم مرغ منصوب کرده است. روزگار خوش و خرم سیامک اما با اتفاقات ویران­ کننده پی‌درپی در حال فروریختن است. سپیده، نامزد او اتفاقی صاحب عکسی که به دنبال یافتن آن هستند را شناسایی می‌کنند. سید مهدی زین‌الدین، فرمانده لشکر ۲۷! سید مهدی زین­‌الدین متولد ۱۳۳۸ در قم، از فرماندهان نام‌­آشنا و کاربلد سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که به همراه برادرش مجید، مسئولیت­‌های بسیاری را در دوران انقلاب و دفاع مقدس به دوش کشیدند. مهدی زین‌­الدین فعالیت‌­های انقلابی خود را از دوران پیش از انقلاب و مبارزه مستقیم زیر نظر آیت­‌الله مدنی شروع کرد.

 

ماجراهای این رمان دائم بین گذشته و حال، بین دوران صلح و جنگ، بین پاک دستی و اختلاس در نوسان است. سیامک که جوان است و بی‌­تجربه و خام، درگیر و دار این کشمکش‌های درونی و بیرونی، به دنبال یافتن حقیقت، خودش را به آب‌وآتش می‌زند، بلکه بتواند از آن خلاصی بیابد.

در بخشی از این رمان می‌خوانیم:

«بعد به اتاق آفتاب‌گیر رو به حیاط وارد شدیم که دو قاب عکس بزرگ از تابلو نقاشی مهدی و مجید زین­‌الدین در دو گوشه اتاق با پشتی­‌های ترکمن و قالی یک تکه قم نشان می­‌داد، همین­جا اتاق پذیرایی از مهمانانی است که به خاطر برادران شهید زین‌­الدین به این خانه وارد می‌­شوند.

پیدا بود که این خانه همیشه منتظر مهمانان ناخوانده بود که به محض ورود، مادر و خواهر برادران شهید، مثل کسانی که منتظر ما بوده‌­­اند، وارد شدند و آنقدر گرم و راحت احوال­پرسی کردند که احساس کردم، مدت­هاست در این خانه رفت‌وآمد دارم. سیامک دوزانو نشسته و به ‌عکس مهدی زین‌­الدین زل زده و من آنقدر احساس راحتی می­‌کردم که در پهن کردن سفره متقال گلدار کمک می­‌کنم و ظرف­ها را می‌­چینم. زهرا گفت: شما زحمت نکشید. راحت باشید.

این­جوری راحت­‌ترم.

دیگر اصرار نکرد و کم‌­کم بلند شدم و از جلوی در قابلمه غذا را گرفتم و وسط سفره گذاشتم. راست‌راستی آبگوشت درست کرده بودند. در قابلمه را که برداشتم، عطرش اتاق را پر کرد. از گرسنگی دل­ضعفه گرفتم. عطر آبگوشت با پونه و دنبه تازه و فلفل­‌دلمه­‌ای، سیامک را هم پای سفره نشاند.

در این فاصله زین‌الدین نمازش را خواند و با بقیه آمدند دور سفره نشستند. هیچ‌­کدام نپرسیدند، شما کی هستید؟ از کجا آمده‌‌اید؟ برای چه آمده­‌اید؟ فقط تعارف می‌کردند که بیشتر بخوریم و رودربایستی نکنیم. بعد از خوراک میگو که در هتل فجر اهواز خوردم، بهترین آبگوشت عمرم را هم در خانه زین­‌الدین خوردم.»

رمان «مستوری» در ۳۷۲ صفحه و مبلغ ۲۴۰۰۰ تومان از کتاب­فروشی­‌های معتبر و همچنین سایت نشر جمکران قابل تهیه است.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/