انتشار محبوب‌ترین رمان آلمانی در کشور

در ۱۶ام مهر ۱۳۹۷ انتشارات ققنوس ترجمه فارسی «پایان تنهایی» محبو‌ترین رمان سال ۲۰۱۶ آلمان و یکی از ۱۰ کتاب پرفروش اروپا را منتشر کرد.

رمان «پایان تنهایی»‌ اثر بندیکت ولس با ترجمه حسین تهرانی از سوی انتشارات ققنوس منتشر شده است. بندیکت وِلس، نویسنده جوان آلمانی‌ ـ سوئسی‌، اولین رمانش در سال ۲۰۰۸ به چاپ رسید که بلافاصله مورد توجه عموم و منتقدان ادبی قرار گرفت. دومین اثرش در سال ۲۰۰۹ به چاپ رسید، رمانی که در سن ۱۹ سالگی نوشته بود. سومین اثر او در سال ۲۰۱۱ وارد بازار کتاب شد و در رتبه ششم پرفروش‌ترین کتاب هفته آلمان قرار گرفت.

«پایان تنهایی» چهارمین اثر این نویسنده جوان است که به گفته خودش، برای نوشتن آن هفت سال وقت صرف کرده است. این اثر در سال ۲۰۱۶ وارد بازار شد و ۳۰ هفته، بی‌وقفه، در فهرست ۱۰ کتاب پرفروش قرار گرفت و دو جایزه ادبی اتحادیه اروپا و انجمن راونسبورگ را کسب کرد.

در نظرسنجی‌ای که از ۳۵۰ کتابفروشی مستقل آلمان انجام شده این اثر عنوان محبوب‌ترین رمان سال ۲۰۱۶ آلمان را به خود اختصاص داده است. «پایان تنهایی»‌ در۳۱۱ صفحه، شمارگان ۱۱۰۰  نسخه و قیمت ۲۷ هزار تومان منتشر شده است.

«نیم طبقه»؛ اولین ترجمه از آثار بیکر به زبان فارسی

«نیم طبقه» دیگر رمان منتشر شده انتشارات ققنوس در روزهایی پایانی تابستان ۹۷ است،‌ این کتا اثر نیکلسن بیکر با ترجمه فرشاد رضایی است.

«نیم‌طبقه» داستان کارمندی را روایت می‌کند که در وقت ناهار و خصوصاً هنگام بالا رفتن از یک پله‌برقی‌، در جریان سیال ذهنش غوطه‌ور می‌شود و در همان زمان کم، به گوشه و کنار زندگی خود و همعصرانش سرک می‌کشد و قصه انسان‌ها، اشیا و مفاهیمی را روایت می‌کند که شاید تا به حال هیچ نویسنده‌ای همچون او این‌چنین موی جذابیت را از ماست روزمرگی‌شان بیرون نکشیده باشد.

نیم‌طبقه اولین رمان نیکُلسن بِیکر است که در سال ۱۹۸۸ در آمریکا به چاپ رسید وپس از آن بارها در ایالت متحده و بریتانیا تجدید چاپ و به زبان‌های فرانسوی،آلمانی، ایتالیایی، اسپانیایی و دانمارکی ترجمه شد.

منتقدان ادبی نیم‌طبقه را یکی از مهم‌ترین آثار ادبیات پست‌مدرن آمریکا می‌دانند و نثر منحصربه‌فرد و روایت جزئی‌نگر بِیکر را می‌ستایند. سبک خاص بیکر در استفاده از کلمات و مهم‌تر از آن، توجه افراطی‌اش به جزئیات باعث تمایزش از دیگر نویسندگان دهه‌های اخیر است.

کتاب حاضر اولین ترجمه از آثار بِیکر به زبان فارسی و قدمی برای معرفی یکی از شاخص‌ترین نویسندگان پست‌مدرن آمریکا در قرن بیستم است. «نیم طبقه»‌در ۲۰۷ صفحه شمارگان ۱۱۰۰ نسخه و قیمت ۱۸ هزار تومان منتش شده است.

انتهای پیام/