مهناز فتاحی از نگارش داستان جدیدش خبر داد

در ۱۶ام مهر ۱۳۹۷ مهناز فتاحی از نگارش داستان جدیدی در حوزه ادبیات دفاع مقدس با عنوان «گمبی» خبر داد.

مهناز فتاحی، نویسنده، از نگارش کتاب جدید خود خبر داد و گفت: از جمله آثاری که در آستانه انتشار دارم، کتابی است ویژه گروه سنی کودک و نوجوان که قرار است انتشارات سوره مهر آن را به چاپ برساند.

وی به ارائه جزئیات بیشتری از کتاب جدید پرداخت و ادامه داد: این اثر که با عنوان «گمبی» منتشر خواهد شد، ماجرای دختربچه‌ای در هشت سال جنگ تحمیلی است. او در زمانی که پناهگاه پارک شیرین کرمانشاه بمباران می‌شود، خانواده خود را گم می‌کند. این دختربچه چند سال به تنهایی زندگی می‌کند تا اینکه خانواده‌اش مجدداً او را می‌یابند. «گمبی» در زبان کرمانشاهی به معنی گم‌شده است. هنوز هم این خانم را با این نام صدا می‌زنند.

نویسنده کتاب «باغ مادربزرگ» با بیان اینکه «گمبی» برگرفته از خاطرات یکی از همشهریانم در کرمانشاه است، اضافه کرد: خاطره پایه داستان است، شما با خاطره‌نویسی به دنیای داستان ورود می‌کنید، اما داستان شما را پخته می‌کند. کسانی که داستان‌نویس بودند و بعد وارد خاطره‌نویسی شدند، به این حوزه کمک کردند.

به گفته فتاحی؛ در حال حاضر ما شدیداً به تقویت بخش داستان و رمان در حوزه ادبیات دفاع مقدس نیازمندیم؛ برای این امر می‌توان از خاطرات دفاع مقدس بهره برد؛ به ویژه خاطراتی که سوژه مناسبی دارند و قابلیت پرداخت داستانی در آن نیز احساس می‌شود. من دو خاطره داشتم که می‌خواستم در بخش خاطره کار کنم، اما تصمیم گرفتم که این دو موضوع را در حوزه داستان کار کنم. خیلی از مخاطبان ما شاید ژانر خاطره را نپسندند، اما به داستان و خواندن رمان علاقه داشته باشند. جای کار در حوزه داستان و رمان دفاع مقدس بسیار است. در سال‌های اخیر احساس می‌شود که وزنه کار بیشتر به سمت خاطره‌نویسی متمایل بوده نه داستان.

منبع: تسنیم

انتهای پیام/