برپایی غرفه ملی ایران در نمایشگاه فرانکفورت

در ۱۶ام مهر ۱۳۹۷ مدیرعامل مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران از برپایی غرفه ملی ایران با حضور ۱۸ ناشر و ۵ تشکل صنفی نشر در هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت خبر داد.

امیرمسعود شهرام نیا در خصوص نحوه حضور ایران در این دوره از نمایشگاه کتاب فرانکفورت گفت: غرفه ملی جمهوری اسلامی ایران همانند سال‌های گذشته از طریق مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران و با مشارکت تشکل‌های صنفی نشر و ناشران در دو غرفه با متراژ ۲۲۲ مترمربع برپا می‌شود.

شهرام نیا در خصوص غرفه ملی ایران در این دوره از نمایشگاه گفت: امسال نیز غرفه سازی و غرفه آرائی متفاوت با استفاده از طرح‌ها و رنگ‌هایی بر مبنای هنر اسلامی برای غرفه ایران درنظرگرفته شده است. بر اساس چیدمان غرفه، به هریک از ناشران و تشکل‌های نشر یک فضای مستقل اختصاص داده شد و برای نمایش کتاب‌های منتخب تشکل‌ها علاوه بر غرفه، استندهای ویژه‌ای نیز برای نمایش کتاب طراحی‌شده است.

وی در ادامه گفت: ۱۸ ناشر، سه آژانس ادبی و پنج تشکل صنفی نشر همراه با رایزنی فرهنگی ج.ا.ایران در برلین در غرفه ملی ایران فعالیت دارند.

شهرام نیا در ادامه در خصوص حضور ناشران به‌صورت مستقل در غرفه ملی ایران گفت: با توجه به فراخوانی که در اسفندماه سال گذشته توسط مؤسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران منتشر شد، تعدادی ازناشران برای حضور به‌صورت مستقل در غرفه ملی ایران اعلام آمادگی کردند. ۱۸ ناشر در غرفه ملی ایران حضور خواهند داشت و به فعالیت می‌پردازند. آژانس‌های ادبی پل، تماس و کیا نیز در کنار ناشران در غرفه ایران فعالیت می‌کنند.

مدیرعامل موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در خصوص غرفه کودک و نوجوان که در کنار غرفه ایران برپا می‌شود گفت: امسال برای اولین بار غرفه کودک و نوجوان در کنار غرفه ایران برپا می‌شود. در این غرفه، جدیدترین آثار کودک و نوجوان عرضه خواهد شد و مدیریت و اجرای این غرفه به انجمن ناشران کودک و نوجوان واگذارشده است.

هفتادمین دوره نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ۱۸ تا ۲۲ مهر برگزار می‌شود.

انتهای پیام/