صدراعظم و رئیس جمهور آلمان میهمان نمایشگاه کتاب فرانکفورت

در ۱۵ام مهر ۱۳۹۷ رئیس جمهور و صدراعظم آلمان میهمانان دو مراسم ویژه برای افتتاحیه نمایشگاه کتاب فرانکفورت سال جاری خواهند بود.

ایران، هفتادمین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب فرانکفورت روز چهارشنبه(۱۸ مهر) با حضور فرانک والتر اشتاین مایر ، رئیس جمهور آلمان نخستین میزگرد تخصصی خود را برگزار می‌کند.

در این مراسم اشتاین مایر در میزگردی با حضور ایوان ساجکو نویسنده کرواتی که در سال‌های اخیر جوایز ادبی بین‌المللی بسیاری را کسب کرده است و نیز استفان هرتمنز نویسنده بلژیکی و مایکلا کولستر از مدیران شبکه تلویزیونی zdf شرکت و درباره چگونگی دفاع از آزادی در زمانه آشفته معاصر به بحث و صحبت خواهند پرداخت.

بنا بر اعلام مدیران این مراسم مردم سالاری و پوپولیسم، پرداختن به فلسفه ترس در فضای روابط بین‌المللی کشورها و نیز بررسی اینکه کدام آرمان ها چارچوب اساسی یک جامعه آزاد را تشکیل می دهند و چگونه افراد در این جوامع می توانند یک نگرش سازنده را توسعه دهند و اجرا کنند مهمترین چهاچوب‌های این نشست خواهد بود.

همچنین مراسم افتتاحیه رسمی نمایشگاه کتاب فرانکفورت در سال جاری نیز عصر روز سه‌شنبه ۱۷ مهر ماه با حضور آنگلا مرکل و مقاماتی از کشور گرجستان به عنوان میهمان ویژه این دوره از نمایشگاه در سالن اصلی محل برپایی این نمایشگاه برپا می‌شود.

هفتادمین نمایشگاه کتاب فرانکفورت از ۱۸ تا ۲۴ مهر ماه برپا می‌شود.

 

منبع: تسنیم

انتهای پیام/