از ۴۰ هزار کودک شرکت‌کننده در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی تجلیل شد

در ۱۳ام مهر ۱۳۹۷ مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور از تجلیل از ۴۰ هزار کودک شرکت‌کننده در هشتمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی خبر داد.

 هادی آشتیانی، مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور گفت: به‌منظور قدردانی از استقبال پرشور اعضای محترم کتابخانه‌های عمومی کشور از «هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی» و افزایش ۳۲ درصدی مشارکت در این پویش ارزشمند فرهنگی، امسال نیز علاوه بر انجام تقدیر در دو سطح کشوری و استانی، برگزیدگان در سطح کتابخانه‌ای نیز به‌طور مجزّا تجلیل خواهند شد.

وی درباره نحوه تجلیل از برگزیدگان در سطح کتابخانه‌ای گفت: به این منظور برای هر یک از کتابخانه‌های عمومی سراسر کشور ۱۲ جایزه در نظر گرفته شده که این جوایز به شرط وجود شرکت‌کننده در هر بخش و در گروه‌های سنّی مختلف، به‌ قید قرعه تقدیم حضور عزیزان می‌شود. بر این اساس در گروه سنی کودک چهار جایزه به کودکان شرکت‌کننده در مسابقات نقاشی و دو جایزه برای کودکان شرکت‌کننده در پویش مجازی اهداء خواهد شد.

مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌ها ادامه داد: همچنین در گروه سنّی نوجوان، با توجه به ارائه دو کتاب به عنوان منابع این بخش، دو جایزه در نظر گرفته شده که به قید قرعه، یک جایزه به شرکت‌کنندگان با محوریت هر یک از کتاب‌ها، اهداء خواهد شد. همچنین در گروه سنّی بزرگسال نیز که سه کتاب به عنوان منابع در این بخش معرفی شده بود، سه جایزه به شرکت‌کنندگان (یک جایزه برای شرکت‌کنندگان با محوریت هر کتاب) اهداء خواهد شد. همچنین در بخش خانوادگی نیز از یک خانواده به قید قرعه تجلیل خواهد شد.

آشتیانی گفت: به‌این‌ترتیب با اختصاص جوایز در سطح کتابخانه‌ای، حدود ۱۷ هزار جایزه، میان مشارکت‌کنندگان در «هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی» در سطح کتابخانه‌ای، توزیع می‌شود. همچنین برای ثبت خاطره‌ای خوش برای کودکان شرکت‌کننده در بخش نقاشی و پویش کتابخوانی، از ۴۰ هزار کودک شرکت‌کننده در این مسابقه که به مرحله قرعه‌کشی راه یافته‌اند، با اهدای لوح تقدیر و کتاب، تجلیل خواهد شد که امیدواریم، با این شیوه، بتوانیم موجب شورآفرینی و ترغیب بیشتر شرکت‌کنندگان، به‌ویژه، کودکان و نوجوانان عزیز، به ادامه همراهی با فعالیت‌های فرهنگی ارزشمند، از جمله «جشنواره کتابخوانی رضوی» شویم.

ششمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سال ۱۳۹۵ با شرکت بیش از ۲۳۸ ‌هزار نفر و هفتمین دوره آن با مشارکت بیش از ۶۴۸ هزار نفر در سال ۱۳۹۶ از سوی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور برگزار شد که این تعداد در سال ۱۳۹۷ با رشد ۳۲ درصدی به ۸۶۰ هزار و ۵۰۰ نفر، افزایش پیدا کرد.

 

منبع: تسنیم

 

انتهای پیام/